UZ

Сўнгги янгиликлар

00:51"Комо" Рафаэль Вараннинг трансферини эълон қилди  2 00:48"Ал Шабаб" "Милан" футболчисини 14 млн евро эвазига харид қилишга тайёр, аммо...  1 00:22"Жирона" "Тоттенхэм" форвардини ижарага олиш бўйича келишувга эришди  0 00:21"Милан" сардори "Галатасарой"ни рад этди. Турк клуби ҳимоячига "Милан"дагидан кўпроқ маош таклиф қилганди  0 23:51"Манчестер Юнайтед" яқин вақтларда Санчонинг тақдирини ҳал қилади  0 23:21"Барселона" собиқ футболчиси "Ювентус"га ўтишга яқин  0 22:55Мбаппесиз: "Реал" АҚШдаги турне учун таркибини эълон қилди  2 22:31"Реал" 2025 йилда Трент ва Дэвис билан текинга шартнома имзолаш устида ишламоқда  4 22:06"Галатасарой" 22 млн еврога РПЛдан ўйинчи харид қилади?  0 21:23"Челси" "Реал" посбони билан шартнома имзоламайди  5 20:56Сержи Роберто "Аякс"га ўтиши мумкин. У "Барса"дан эркин агент мақомида кетади  0 20:31МЮ 25 млн евро эвазига Мазрауининг ўтиши борасида "Бавария" билан келишувга эришди  1 20:04"Атлетико" "Вильярреал" форвардига қизиқмоқда  0 19:32"Тоттенхэм" кореялик ўйинчини трансфер қилди  3 19:07Расман: "Шабаб Ал Аҳли" Азмуннинг трансферини эълон қилди  14

ЛЧА-2017. «Бунёдкор» будет играть в групповом этапе турнира Янгиликлар

ЛЧА-2017. «Бунёдкор» будет играть в групповом этапе турнира

Прошла игра отборочного этапа ЛЧА-2017, где ФК «Аль Джайиш» у себя дома принял «Бунёдкор».

Уже на 17-минуте счет мог изменится, но гол Шахзодбека Нурматова не был засчитан из-за офсайда.Обе команды держали мяч в основном в центре поля. Таким образом, первый тайм завершился при счете 0:0. Командам не хватило и игрового времени целого второго тайма. Оба клуба старались играть максимально осторожно.

Картина игры не поменялась и в дополнительные таймы. После чего, пришлось обратится к серии послематчевых пенальти.

Лоторею начал футболист «Аль Джайиша» Ромариньо, который попал в штангу ворот, второй промах с точки был записан на счет Сардора Рашидова, не отстал от товарищей по команде и Мажид Сиддык. В то время, когда ташкентские «ласточки» уверенно поражали ворота кипера соперника. Именно удар Мажида Сиддыка, отбытый Муроджоном Зухуровым, стал решающим и «Бунёдкор» в очередной раз выходит в групповою стадию Лиги Чемпионов Азии.

ЛЧА-2017 отборочный этап
«Аль Джайиш» (Катар) – «Бунёдкор» (Узбекистан) 0:0 (по пенальти 1:3)

7 февраля 2017. Город Доха. Стадион «Абдуллох бин Халифа».
Судьи: Адхам Макхадмех, Ахмад Аль Роалле, Исса Махмуд Аль Амави, Мурад Ахмад Аль Завахрех (все из Иордании)
Комиссар: Минду Доржи (Бутан)
Серия пенальти: Ромариньо (штанга) 0:0, Достонбек Хамдамов 0:1, Сардор Рашидов (вратарь) 0:1, Рустам Ашурматов 0:2, Метнани 1:2, Элдор Шомуродов 1:3, Мажид Сиддик (вратарь) 1:3.

«Аль Джайиш»: 16.Абабакар, 4.Мендес (67.Жасим Аль Хошими, 90+4), 6.Иса, 8.Муфта, 10.Сардор Рашидов, 14.Метнани, 15.Траоре (5.Мухаммад Аль Жабри, 46), 18.Абдулраб, 23.Сиддик, 24.Сейду Кейта, 31.Ромариньо.
Запасные: 22.Сауд Муборак, 2.Мурод Нажи, 13.Салох Аль Яхри, 27.Ахмад Моеин, 33.Сайаф Мухсин.

«Бунёдкор»: 25.Муроджон Зухуров, 2.Рустам Ашурматов, 4.Акром Комилов, 7.Душан Мичич, 8.Жавлон Иброхимов, 9.Шахзодбек Нурматов (97.Жавохир Эсонкулов, 65), 10.Элдор Шомуродов, 17.Достонбек Хамдамов, 19.Нурилло Тухтасинов (16.Алишер Саноев, 79), 21.Дилшод Ахмадалиев, 29.Отабек Шукуров.
Запасные: 45.Дилшод Хамроев, 3.Исломжон Кобилов, 11.Вадим Чемиртан, 22.Шохрух Гадоев, 30.Хуршид Гиёсов.