10:33«Олимпик» 7 нафар футболчи билан шартнома тузди  1 10:09Футбол, Ҳасанбой ва бошқалар. Бугун Париж Олимпиадасида иштирок этадиган спортчиларимиз рўйхати билан танишинг  2 10:00УзПФЛ. «Нефтчи» етти нафар футболчини рўйхатдан ўтказди ва яна шунча футболчи билан хайрлашди  3 09:28FourFourTwo. Футбол тарихидаги энг яхши таянч яримҳимоячилар рейтинги тузилди  3 08:56Ибаи Гомес: "Ўзбекистонга қарши ўйинда ғалаба қозонсак, кейинги босқичга йўл олишимизга ишонаман"  11 08:25«Насаф» собиқ дарвозабони ва яна икки нафар футболчи. «Қўқон-1912» уч нафар футболчи билан шартнома тузди  1 07:55Канада терма жамоаси гуруҳда иккита учрашувда ғалаба қозонди, бироқ уларда ҳозирча 0 очко. Қандай қилиб?  2 07:24Бугун Доминикан Республикасига қарши майдонга тушамиз  21 01:30Педри ваъдасида туриб, мўйлов қўйди  6 00:30Левандовски: "Мбаппе - "Барселона" учун қўшимча мотивация"  6 00:00Назорат учрашувида "Пахтакор" "Машъал"га мағлуб бўлди  6 23:45"Челси" билан музокара ўтказган Кьеза "Тоттенхэм"га ўтиши мумкин  1 23:11"Арсенал" ҳужумчи борасида яна Италия клубига мурожаат қилди  3 22:44Мбаппе Франция клубининг бошқарув акциялари пакетини сотиб олади  1 21:55"Насаф" яна бир трансфер ҳақида эълон қилди  5

ЛЧА-2019. "Пахтакор" начинает сезон с победы Янгиликлар

ЛЧА-2019. "Пахтакор" начинает сезон с победы

Прошла игра 2-отборочного раунда ЛЧА-2019, где ташкентский "Пахтакор" встретился с "Эйр Форс" из Ирака.

Уже с первых минут хозяева поля завладели инициативой. Столичные "львы" доминировали практически на каждом участке поля. Но, несмотря на все усилия, мяч не летел в сетку ворот соперника. А соперник ждал своего шанса на контратаке.

После перерыва общая картина матча не изменилась. Подопечные Шоты Арвеладзе шли вперед, но каждый раз чего-то не хватало. Были удобные моменты для взятия ворот у Марата Бикмаева и у Драгана Черана.

Хозяева всё-таки добились своего. На 77-минуте Жалолиддин Машарипов ударом через себя открыл счет в матче.

"Пахтакор" понимал, что останавливаться и отходить в оборону ни в коем случае нельзя. И на 84-минуте со штрафного удара Марат Бикмаев пробил блестяще - 2:0.

Казалось, победа в кармане, но гости не собирались сдаваться. Спустя три минуты Ахмад Хаммади ответил голу Машарипова и сократил отставание в счете. Но восстановить равновесие футболистам из Ирака не удалось.

Таким образом, "Пахтакор" начинает сезон с победы и движется дальше.

Hammadi Ahmad - 87'

45'
90'
76'  Jaloliddin Masharipov
84'  Марат Бикмаев
87'  Hammadi Ahmad

"Пахтакор" - "Эйр Форс" 2:1 LIVE
Судьи: Ким Хи Гон, Пак Сан Жун, Пак Кюн Ён, Ким Ву Сун (Южная Корея).
Инспектор: Исмоил Аднан (Иордания).
Комиссар: Чуан Чин Фан (Китайский Тайбэй).

Голы: Жалолиддин Машарипов 77, - 1:0. Марат Бикмаев 84, - 2:0. Хаммади Ахмад 87, - 2:1.

"Пахтакор": Санжар Кувватов, Фаррух Сайфиев, Егор Кримец (С), Шерзод Аъзамов, Хожиакбар Алижонов, Садриддин Абдуллаев, Одил Хамробеков, Жалолиддин Машарипов, Драган Черан, Жасурбек Яхшибоев (Достонбек Хамдамов, 61), Марат Бикмаев.
Запасные: Умид Хамроев, Бобур Аскаров, Дилшод Рахматуллаев, Игорь Сергеев, Бахром Абдурахимов, Владимир Козак.

"Эйр Форс": Мухаммад Кассид, Суад Нотик (С), Ахмад Абдулридха, Самих Саид, Захер Медани (Ахмад Кадҳим, 74), Мухаммад Косим (Хаммади Ахмад, 57), Мухаммад Али, Муайад Ажаан, Эмад Мохсин, Соломон Уильямс (Али Юсуф, 62)