12:17"Барселона" Уильямснинг товон пулини фаоллаштиришга тайёр  0 11:48Феликс "Бенфика"га қайтиши мумкин?!  0 11:20"Реал" ўйинчилари ва ходимлари Мбаппенинг ўзини тутишидан ҳайрон  2 10:51Карло Анчелотти «Реал»да Килиан Мбаппедан қайси чизиқда ўйнаши ҳақидаги саволга жавоб берди  2 10:21Ҳусниддин Нишонов: "Ҳозир фақатгина жисмоний ҳолатимиз ва ҳимоямизни яхшилаш ҳақида ўйламоқдамиз"  0 10:16Нишоновнинг бенефисига айланган Ўзбекистон - Қирғиз Республикаси баҳсидан ГАЛЕРЕЯ  0 09:55«Зенит» тарбияланувчиси «Қизилқум» кўригидан ўтмоқда  0 09:28«Ланс» «Челси»дан марказий ҳимоячи олиб келмоқда  2 09:00ТОП-10 да фақат «Бавария» футболчилари. Бундеслигада энг кўп ҳақ олувчи футболчилар маълум  1 08:33«Қўқон-1912» сафига жорий мавсумни «Сурхон» ва «Динамо»да бошлаган футболчилар келиб қўшилди  2 08:10Хосе Венансио Лопес: "Ҳали ҳамон хатоларга йўл қўймоқдамиз. Жаҳон чемпионатига қадар ушбу вазиятни тўғирлашимиз керак"  2 07:40Аҳрол Рисқуллаев узоқ муддатли танаффусдан сўнг майдонга қайтди  3 01:41Паоло Мальдини: "Роналду – топ ўйинчи ва кучли шахсият, аммо мен Мессини афзал кўраман"  37 01:05Лукакунинг янги клуби деярли маълум  1 00:29Ўртоқлик учрашуви. "Дўстлик" Тожикистон Олий лигаси жамоасини мағлуб этди  0

ЛЧА-2020. "Бунёдкор" одержал крупную победу и прошёл в следующий раунд Янгиликлар

ЛЧА-2020. "Бунёдкор" одержал крупную победу и прошёл в следующий раунд

В рамках 2-отборочного этапа ЛЧА-2020 "Бунёдкор" на своем поле принял "Аль Завру".

За фол против Хумоюна Муртозаева арбитр назначил пенальти. К точке подошёл Мурод Холмухаммедов и уже на 8-минуте открыл счет - 1:0.

В самом начале второй половины Хумоюн Муртозаев теперь уже сам поразил ворота соперника. На 46-минуте форвард убежал от защитников и удвоил преимущество "ласточек".

До последних минут счет на табло не изменялся. Гости пытались изменить ход матча, но каждый раз чего-то не хватало.

И в какое время показалось, что уже счет не изменится, но...

Сперва, на 85-минуте Бобурбек Фарходов не входя в штрафную забил гол - 3:0.

Три минуты спустя после передачи Фарруха Икромова новичок столичной команды Хумоюн Муртозаев оформил дубль - 4:0.

Гости из Ирака сумели забить лишь гол престижа, отличился Аббос Косим.

Таким образом, ташкентский "Бунёдкор" вышел в следующий этап отбора.

Лига Чемпионов Азии-2020
«БУНЁДКОР» - «АЛЬ ЗАВРА» (Ирак) 4:1
22 января. Ташкент. Стадион «Жар». 14:00
Главный арбитр:
Йудаи Ямамото (Япония).
Помощники: Исао Нишихаси, Йосуке Такебе (Япония).
Резервный арбитр: Абдул Боқий Ёқуб (Уммон).
Инспектор: Краиг Зеттер (Австралия).
Комиссар: Оя Такеюки (Япония).
Голы: Мурод Холмухаммедов 8 с пенальти, - 1:0, Хумоюн Муртазоев 46, - 2:0. Бобурбек Фарходов 85, - 3:0. Хумоюн Муртозаев 88, - 4:0. Аббос Косим 90, - 4:1.

"Бунёдкор": 1.Абдумавлон Абдужалилов, 2. Сухроб Ярашев (21.Гулом Хайдар Гуломов, 75), 6. Анвар Гофуров, 7. Дилшод Ахмадалиев, 8. Жасур Жалолиддинов, 13. Лутфулла Тураев, 22. Сардор Абдураимов, 33. Сухроб Иззатов (5.Бобурбек Фарходов, 81), 70. Мурод Холмухаммедов, 77. Селим Нурмурадов (49.Фаррух Икромов, 36), 92. Хумоюн Муртазоев.
Запасные: 71.Сарвар Каримов, 4.Давронжон Эргашев, 24.Баходир Пардаев, 28.Хасан Йулдошев.

"Аль Завра": 12.Жалол Хашим, 2.Мустафо Маслухи, 6.Мухаммад Ризо (14.Нажм Шван, 66), 7.Ахмад Фадхил, 8.Моханад Абдулрахим, 10.Хуссайин Аль Саеди, 15.Эль Хассан Хуеибиб, 19.Махди Камил, 20.Соломон Уильямс, 29.Аббос Косим, 77.Стиви Нзамбе (11.Ахмад Жалал, 66).
Запасные: 1.Фахад Толиб, 9.Мустафо Махмуд, 25.Али Рахим, 32.Алаа Раад, 34.Абдуллох Абдуламир.

Предупрежден: Жасур Жалолиддинов 45.