12:25Гвардиола: "У қарор қабул қилиши керак"  0 11:42Эшитдик-да! "Олимпик"нинг яна бир футболчиси Суперлиганинг бошқа клубига ўтмоқда  3 11:05«Реал Мадрид» яна бир фахрий ҳимоячини текинга қўлга киритиши мумкин  4 10:29Нега Тимур Кападзенинг Испанияга қарши ўйин олди ташкил этилган матбуот анжуманидаги фикрлари ҳеч бир ўзбек ОАВсида чиқмади?  31 09:57АS нашри Испания ОТЖнинг бугунги учрашув учун тахминий таркибини эълон қилди  19 09:22Ўзбекистон ОТЖнинг бугунги учрашув учун тахминий таркиби билан танишинг  24 08:55“Mirabror Usmanov Cup-2024”. Бугун учинчи ўрин ва финал учун учрашувлар бўлиб ўтади  2 08:26Ҳусайн Норчаев олимпиада олдидан ФИФАга тайёргарлик, режалар ва мақсадлар ҳақида интервью берди  14 08:01ESPN нашри ХХI асрнинг энг яхши футболчилар рейтингини тузиб чиқди  17 07:21Тарих ёзишда давом этамиз! Бугун Ўзбекистон ОТЖ Олимпия ўйинларида дебют баҳсида майдонга тушади  40 00:47Чалобага АПЛнинг уч клуби қизиқиш билдирмоқда  1 00:30"Барселона" Мексика терма жамоаси мураббийлар штабига қўшилган Маркес учун 2 миллион евро олди  3 00:03"Милан" ҳимоячиси Бельгияга йўл олди  1 23:46"Реал Мадрид" бошқа ҳеч кимни сотиб олишни режалаштирмаяпти  6 23:29"Челси"ни 12 нафар футболчи тарк этиши мумкин - барча номлар маълум  3

Топ-Лига 2018. Результаты первых матчей 1 тура Янгиликлар

Топ-Лига 2018. Результаты первых матчей 1 тура

Теглар :  Топ-Лига
Двумя матчами 7 апреля стартовал новый сезон чемпионата Кыргызстана по футболу среди команд ТОП-ЛИГИ-2018.

Напомним, борьбу за чемпионство в новом сезоне будет вести 8 команд, которые сыграют между собой в 4 круга.

"Алай" – "Илбирс" - 3:1

В матче-открытии нового сезона на стадионе имени А.Суюмбаева (Ош), сошлись действующий чемпион страны «Алай» и новичок Топ-Лиги «Илбирс» из Бишкека. Первые 45 минут был за Ошским клубом— 2:0.

На 20 минуте хозяева поля вышли вперед после точного удара Алии Силлы, но это не успокоило чемпиона и на 45+2 Алимов Максат удваивает преимущество. – 2:0

Интригу в матче, на 59 минуте, смог вернуть Мусабеков Фархат, отправив мяч в ворота Абдуазиза Макхамова, но хозяева через одну минуту, восстановили своё преимущество в два мяча. Всё тот же, Алиа Силла не упустил возможности забить с пенальти, в ворота гостей — 3:1.

На 69 и 78 минутах гости произвели замены: на поле вышшли Нурбеков Э. и Саламатов У; покинули поле: Бакыт уулу Ш. и Токтоалиев Э и Борубаев Г. На 71 и 86 минутах, хозяева поля произвели следующие замены, на поле вышли: Сайидрахманов А, Атамурзаев Н и Эбонг Л ; покинули поле: Ташланкулов Р, Умаров А и Силла А.

Лучший игрок матча: Жоел Кожо (Алай)

итог матча — 3:1.

"Дордой" – "Кара-Балта" - 2:0

Обладатель Кубка КР «Дордой» начал новый сезон с уверенной победы над «Кара-Балтой». В первом тайме дублем отметился Амир Гурбани (36, 45+2). Карабалтинцы показали достойную игру, но удача сегодня была не на их стороне.

Лучший игрок матча: Амир Гурбани (Дордой)

итог матча — 2:0.

Следующие матчи первого тура пройдут 8 апреля в Канте (Абдыш-Ата – Алга) и Кочкор-Ате (Нефтчи – Академия)