12:25"Динамо" ва "Пахтакор" футболчилари терма жамоадан чақирув олишди  2 12:10Самарқанддаги футзал бўйича ФИФА Жаҳон чемпионати қуръа ташлаш маросимига испаниялик афсонавий футзалчи ва МЮ собиқ ҳужумчиси келади  1 12:00Улуғбек Асанбаев — "Зомин" вице-президенти  4 11:49Акбар Усмонов: "Бу даражага етиб келишимизда ота-оналаримизнинг ўрни беқиёс"  0 11:24"Атлетико" таркибни тубдан янгилайди  1 11:03Туркия кубоги финал. "Бешиктош" - "Трабзонспор" 3:2   0 10:49Ўзбекистонда футзал мавсуми якунланди. Тақдирлаш маросимини тўлиқ томоша қилинг   0 10:40"Андижон" сафар ўйинларидаги ёқимли анънасини давом эттирадими?  7 10:05Ўзбекистон U-20 терма жамоаси Хитойдаги халқаро турнирда қатнашади. Рақиблар маълум  3 09:40Мбаппе бўлажак жамоаси ҳақида: "Мен билмайман. Онамдан сўранг"  8 09:10"Футбол олами". Марказий ўйинда "Навбаҳор" ғолиб, "Бунёдкор"да биринчи ғалаба ва 8-тур ҳақида  0 08:40ФАКТ. "Металлург" ўз майдонида "Навбаҳор"ни 5 йилдан бери юта олмаяпти   8 08:20Ҳамидулло Абдуҳамидов: "Ўйлайманки, барчаси ортда қолди. "Дўстлик" сафдан чиққани йўқ"  2 07:50Суперлига. Бугун 9-тур бошланади. "Навбаҳор" Олмалиқда, "Андижон" Тошкентда меҳмон  7 07:21Про лига. Бугун Тошкентда турнинг марказий тўқнашувида ким ғолиб чиқади?  10

Суперлига. "Пахтакор" обыграл на своем поле "Бухару" Янгиликлар

Суперлига. "Пахтакор" обыграл на своем поле "Бухару"

Сегодня состоялся матч 24-тура Суперлиги "Пахтакор" - "Бухара".

На 8-минуте матча Драган Черан забил гол, но судьи усмотрели положение "офсайд", и гол засчитан не был. СМОТРЕТЬ ВИДЕО

На 57-минуте Исмаэль Гонсалвеш открыл счет, реализовав пенальти, заработанный Муллажоновым  - 1:0.

На 60-минуте встречи после паса Гонсалвеша с правого фланга Сайфиев забивает второй мяч в ворота гостей с близкого расстояния - 2:0.

На 80-минуте Эркинову удается сократить разрыв в счете - 2:1.

Матч завершился со счетом 2:1 в пользу хозяев поля.

Суперлига / 24-тур
22 сентября, суббота
18:00 - “ПАХТАКОР” – “БУХАРА” 2:1
Судьи:
Валентин Коваленко, Андрей Снетков, Султонмурод Улфатов, Рахим Каримов.
Инспектор: Марат Исмоилов.
Комиссар: Лазиз Кучкоров.

Голы: Исмаэль Гонсалвеш 58 пенальти, - 1:0. Фаррух Сайфиев 60, - 2:0 (Исмаэль Гонсалвеш). Шахбоз Эркинов 80, - 2:1.

"Пахтакор": Элдорбек Суюнов, Фаррух Сайфиев, Егор Кримец, Шерзод Аъзамов (с), Акмал Шорахмедов, Азим Ахмедов, Дилшод Рахматуллаев, Жалолиддин Машарипов (Игорь Сергеев, 90), Исмаэль Гонсалвеш (Жасур Яхшибоев, 82), Драган Черан (Жамшид Искандеров, 76), Тиаго Безерра.
Запасные игроки: Александр Лобанов, Хожиакбар Алижонов, Жахонгир Ахмадов, Бахром Абдурахимов, Камолиддин Тожиев, Владимир Козак.

"Бухара": Асилбек Омонов, Бобуржон Омонов (Кахрамон Баходиров, 56), Саламат Куттибоев, Шавкат Саломов (Арслонмурод Омонов, 62), Санъат Шихов, Бехруз Шодмонов, Акобир Тураев (Шахбоз Эркинов, 46), Шавкат Муллажонов, Эргаш Исмоилов, Миржалол Жумаев, Жавохир Кахрамонов
Запасные игроки: Акмал Турсунбоев, Роббим Хасанов, Рахматулло Бердимуродов, Сухроб Неъматов, Вадим Чемиртан, Влад Ларинов

Предупреждения: Акобир Тураев 22, Шавкат Саломов 33, Кахрамон Баходиров 63, Шахбоз Эркинов 79,