"Пахтакор" - "Шўртан". Учрашув ҳақида маълумотлар Янгиликлар
"Пахтакор" - "Шўртан". Учрашув ҳақида маълумотлар
Чемпионатнинг 28-турида "Пахтакор" Тошкентда "Шўртан"ни қабул қилади.
Ғузорликлар иккинчи даврада анча мазмунли ўйин кўрсатиб келишмоқда. Жамоа мавсумни ёмон бошлаган бўлса-да, ҳозирда ўрта поғоналарга кўтарилишни уддалади. Учрашув олдидан ҳар икки жамоа дисквалификация билан боғлиқ йўқотишга дуч келмаган.
Олий лига доирасида томонлар 21 марта тўқнаш келганлар. Уларнинг 17тасида "Пахтакор" зафар қучган. 2 баҳсда дуранг қайд этилиб, 2 сафар Ғузор жамоаси ғалаба қозонган. "Пахтакор" 55 гол уриб, 15 бор дарвозасидан тўп олиб чиққан. Тошкентдаги 10 ўйиннинг 9тасида "шерлар"нинг қўли баланд келган. Бир бор беллашув голсиз дуранг билан тугаган.
Учрашувни Шерзод Қосимов бошқариб боради. У жорий мавсум "Пахтакор" иштирокидаги 2 ўйинда ишлади. "Бухоро" билан сафарда дуранг ўйнаган бўлса, Бекободда "Металлург"га имконият бой берилди.
"ПАХТАКОР" - "ШЎРТАН"
Шерзод Қосимов (Тошкент), Тимур Гайнулин (Тошкент), Фарруҳ Ёрмуҳаммедов (Тошкент), Игорь Гармашов (Тошкент).
ПФЛ вакили: Шерзод Ражабов.
Ёшлар жамоалари беллашуви 2 ноябрь, чоршанба куни 15:00да Қибрайдаги стадионда старт олади. Асосий жамоалар ўйини 3 ноябрь, пайшанба куни 16:00да "Пахтакор" стадионида бошланади. Чипталар стадион кассаларидан 5 ва 15 минг сўмдан харид қилишингиз мумкин.