00:49"Интер" Депайга таклиф юборди  3 00:22Дуглас Коста "Флуминенсе"ни тарк этди  2 23:45Куртуа — жирафа, Рюдигер — псих, Менди — генерал. "Реал Мадрид" футболчилари бир-бирларини қандай чақиришади?  4 23:28"Барселона" Фликни бош мураббий сифатида таништирди  12 23:01Ўзбекистонлик ўсмирлар Японияни тор-мор этди  8 22:44Париж-2024. Ўзбекистон ОТЖ легионери терма жамоа ихтиёрини вақтинчалик тарк этди  17 22:22Ўртоқлик ўйини. Бразилиялик футболчини кўрикдан ўтказаётган "Динамо" "Бунёдкор"ни мағлуб этди  6 22:05"Ювентус" ўз футболчисини "Борнмут"га 18 миллион еврога сотади  1 21:48"Реал" Кепа эвазига Лунинни "Челси"га қўйиб юборишга тайёр  2 21:31Гвардиола "Реал Мадрид" футболчилари "Олтин тўп"га фаворит эканлигини айтди  20 21:14Франциянинг 6 карра чемпиони профессионал клуб мақомидан маҳрум қилинди  5 20:57УEФА Евро-2024 ўйинларида мухлисларни ирқчилик ва камситувчи хатти-ҳаракатлари учун етти давлатни жаримага тортди  3 20:30Назорат учрашуви. Ўзбекистон U-21 терма жамоаси Суперлига клубига ютқазди  2 20:13Париж-2024. Рақиб футбол жамоаси машғулот майдонига дрон учирган мамлакат ходимлари турнирдан четлатилди  0 19:55Азмун БАА клубига ўтади  13

Аргентина одолела Чили и в пятый раз в истории заняла 3-место на Кубке Америки Янгиликлар

Аргентина одолела Чили и в пятый раз в истории заняла 3-место на Кубке Америки

В матче за третье место на Кубке Америки-2019 Аргентина оказалась сильнее Чили (2:1).

Практически все главные события встречи состоялись в первом тайме. Уже на 12-й минуте счет в матче открыл Серхио Агуэро – аргентинцы быстро разыграли штрафной в центре поля, Агуэро убежал от соперников, обыграл голкипера и отправил мяч в сетку. Спустя 10 минут еще один выход один на один реализовал Паулу Дибала.

А на 37-й минуте встречи случился самый скандальный эпизод поединка – Лионель Месси и Гэри Медель что-то не поделили у кромки поля и между ними произошла стычка. Арбитр не долго думал и наградил футболистов прямыми красными карточками, хотя больше в потасовке преуспел чилиец, а Месси демонстративно поднял руки вверх и всем своим видом показывал, что он не участвует в конфликте.

Таким образом, бронзовые медали Копа Америка-2019 выиграла сборная Аргентины. Чили завершила турнир на четвертом месте.

Аргентина – Чили 2:1 (2:0, 0:1)
«Арена Коринтианс»
Голы: 1:0 – 12 Агуэро, 2:0 – 22 Дибала, 2:1 – 59, с пенальти Видаль.

Аргентина – Армани, Отаменди, Тальяфико, Пеццелья, Фойт, Паредес, де Пауль, Ло Чельсо (Фунес Мори, 90), Агуэро (Суарес, 81), Дибала (Ди Мария, 67), Месси.

Чили – Арьяс, Исла, Диас, Хара (Марипан, 50), Босежур, Видаль, Арангис (Кастильо, 83), Санчес (Фернандес, 17), Пульгар, Варгас, Медель.

ПредупрежденБосежур (16), Видаль (26), Пульгар (45), Пеццелья (57), Паредес (63), Фойт (79), Тальяфико (90).

Бош ҳакам: Mario Diaz de Vivar

45'
90'
12'  Серхио Агуэро
12'  Лионель Месси
22'  Пауло Дибала
22'  Джовани Ло Чельсо
37'  Лионель Месси
57'  Херман Пеццелья
63'  Леандро Паредес
67'  Пауло Дибала (Анхель Ди Мария)
79'  Хуан Фойт
81'  Серхио Агуэро (Матиас Суарес)
90'  Джовани Ло Чельсо (Рамиро Фунес Мори)
90'  Николас Тальяфико
16'  Жан Босежур
17'  Алексис Санчес (Роберто Хуниор Фернандес)
26'  Артуро Видаль
37'  Гари Медель
45'  Эрик Пульгар
50'  Гонсало Хара (Гильермо Марипан)
59'  Артуро Видаль
83'  Чарлес Арангис (Николас Кастильо)