15:19"Ал Иттиҳод" "Арсенал" ярим ҳимоячиси бўйича расмий таклиф юборган  0 15:00⚡️Юсупов ёки Неъматов? Сентябрь ойидаги ўйинларда терма жамоа дарвозасини ким қўриқлайди? Катанец жавоб берди  3 14:18⚡️Сречко Катанец Париж-2024да иштирок этган Ўзбекистон олимпия терма жамоаси ҳақида қандай фикрда?   13 13:53ЖЧ-2026 саралаши. БАА терма жамоасига чақирилган футболчилар рўйхати маълум  4 13:24ЖЧ-2026 саралаши. Эрон бўлажак ўйинлар учун таркибини эълон қилди. Рўйхатда клубсиз футболчилар ҳам бор  6 12:49Тен Хаг "Манчестер Юнайтед" ўйини ҳақида: "Кечирасизлар, аммо тушунинг, мен Гарри Поттер эмасман"  12 12:23ЖЧ-2026 саралаши. Қатар бўлажак ўйинлар учун таркибини эълон қилди. Рўйхатда Испания клубидан чақирилган футболчи ҳам бор  5 11:54Футзал. Марокаш футзал терма жамоаси Тошкентга етиб келди  0 11:40Жейдон Санчо: "Тўғрисини айтсам, ёшлигимда Дидье Дрогба ва Фрэнк Лэмпард кумирларим эди"  5 11:11Карикатура: Каземиро "Олд Траффорд"да "Ливерпул"га эшикларни очиб берди  6 10:33Муҳаммад Салоҳ келаси ёзда "Ливерпул"ни тарк этиши мумкинлигини маълум қилди  0 09:51Эрик тен Хаг: "Мен сиздек инсонларга ачинаман"  15 09:20Арне Слот 88 йиллик ноҳуш анаънага чек қўйди  4 08:47Sofascore. 10 дақиқа ҳаракат қилган Шомуродов, 82 дақиқа ҳаракат қилган Довбик билан деярли бир хил баҳога лойиқ кўрилди  5 08:35Туркия чемпионати. "Башакшехир"да йирик ғалаба, Пёнтекдан хет-трик! (+мусобақа жадвали)  2

Всё решил пенальти Янгиликлар

Всё решил пенальти

“Бунёдкор” во втором туре ЛЧА-2015 уступил вице-чемпиону Ирана тегеранскому клубу “Персеполис”.

Следует особо отметить повышенный интерес к матчу. На стадионе собралось более двадцати одной тысячи поклонников.

Уже в дебюте матча гости дали понять, что будут большими силами обороняться и охранять свои ворота. За первые четыре минуты дважды футболисты из Ирана просили оказать медпомощь, что недвусмысленно намекало на “арабские хитрости” с целью потянуть время.

Южнокорейский рефери Ким Донг Жин в середине первого тайма назначил пенальти в ворота ташкентцев. Он усмотрел нарушение правил в эпизоде, где вели борьбу Артем Филипосян и Бабак Хотами. С точки уверенно пробил Мухаммад Нури и вывел тегеранцев вперед.

В течение всего поединка в целом, и особенно во втором тайме тегеранцы ушли в глухую оборону. При этом они сумели сковать действия лидера хозяев Сардора Рашидова. Молодой Элдор Шомуродов оказался не готов взломать насыщенную оборону опытных иранцев.

После перерыва Сергей Лущан сделал три замены. В частности, на поле появился Вохид Шодиев, который буквально первым касанием мог переправить мяч в сетку ворот, однако после его удара головой с близкого расстояния отменную реакцию проявил голкипер гостей. Соуша Макони выручил и после сильного удара Самира Бекрича в ближний угол. Незадолго до финального свистка запомнился опасный удар Филипосяна. Однако все старания ташкентцев гости свели на нет.

Таким образом, “Бунёдкор” ушел с поля побежденным.

Лига чемпионов Азии. 2-тур.
3 марта 2015 г. 18:00.
“БУНЁДКОР” (Узбекистан) - “ПЕРСЕПОЛИС” (Иран) 0:1
Гол
: Мухаммад Нури (21-пенальти)
"Бунёдкор": 45.Акбар Тураев, 2.Акмал Шорахмедов, 7.Шакер Зуаги, 8.Жавлон Иброхимов (19.Забихилло Уринбоев, 75), 13.Иван Милошевич, 16.Артём Филипосян, 17.Достонбек Хамдамов, 20.Самир Бекрич (9.Сато Минори, 62), 21.Сардор Рашидов, 39.Элдор Шомуродов (14.Вохид Шодиев, 53), 48.Акромжон Комилов.
В резерве: 1.Павел Бугало, 11.Мирзохид Гофуров, 15.Обид Журабоев, 40.Тимур Аюпов.
"Персеполис": 1.Соуша Макони, 2.Омид Алишах, 4.Майкл Уманья, 6.Мухсин Бенгар, 14.Мухаммад Нури, 17.Мехди Тареми (77.Али Алипургара, 59), 20.Алиризо Нурмухаммади, 24.Ходи Ноурузи, 28.Ахмад Нуруллахи, 66.Фернандо Габриэль (18.Мехрдад Кафшгари, 87), 99.Бабак Хатами.
В резерве: 44.Маъсуд Хамами, 3.Мухаммад Хонзода, 11.Пайям Содегиан, 16.Ризо Халегифар, 22.Тадеу.
Предупреждения: Акромжон Комилов (30) - Мухаммад Нури (45+3), Бенгар (58).
Судьи: Ким Донг Жин, Ким Ёнг Ха, Парк Ин Сун ( все - Республика Корея), Салах Мухаммад Нур Аббас (Бахрейн).
Ташкент. Стадион “Бунёдкор”. 21285 зрителей.