UZ

Сўнгги янгиликлар

14:07Ўзбекистонлик ҳакам футзал бўйича Осиё Кубоги 2-турига тайинланди  0 13:51"Бавария" ҳимоячиси ёзда жамоани тарк этишни истамаяпти  0 13:25"Барселона" ярим ҳимоячиси билан шартномани узайтирмоқчи  0 12:57"Реал" вингери "Барселона"га қарши ўйинни ўтказиб юбориши мумкин  3 12:30МЮ ҳужумчисига харидорлар маълум қилинди  0 12:05Неймар ижтимоий тармоқларда Мбаппени ҳақорат қилди  9 11:43Ўзбекистон футзал терма жамоасининг Ироққа қарши учрашувини баҳрайнлик рефери бошқаради  4 11:22"Пахтакор-79" ПФЛ талабини бажармагани учун Биринчи лигадан четлаштирилиши мумкин  1 10:47Шерзод Эсанов: «Биз Андижон халқи ва »Андижон« мухлислари учун бор кучимизни майдонда берамиз»  7 10:20«Манчестер Сити»нинг ёзги асосий трансфер мақсади маълум  13 09:52Англия клублари 9 йил аввалги нохуш натижани такрорлашди  6 09:26Иброҳимҳалил Йўлдошев: «Осиё кубогига келишим жуда қийин бўлди»  5 09:01Клопп жамоасини Европа лигасидан чиқиб кетгани ҳақида фикр билдирди  3 08:36Ўзбекистон кубоги. Бугун 2-турга старт берилади  0 08:10Футзал. Бугун терма жамоамиз 2-турда майдонга тушади  0

Узбекистан U-23 начинает отборочный этап Чемпионата Азии с уверенной победы Янгиликлар

Узбекистан U-23 начинает отборочный этап Чемпионата Азии с уверенной победы

Прошла встреча отборочного этапа Чемпионата Азии U-23, где сражались сборные Узбекистана и Индии.

Уже с первых минут наши соотечественники пытались захватить преимущество и показать кто на поле хозяин, но долгое время мяч не хотел залетать в ворота соперника.

Перед самым перерывом, точнее на 44-минуте арбитр указал на точку и капитан нашей сборной Исломжон Кобилов уверенно реализовал возможность и открыл счёт матча и команды ушли на перерыв.

На 79-минуте Бобир Абдухоликов удвоил преимущество нашей сборной.

На 82-минуте Бобир довёл разрыв до крупного - 0:3.

Таким образом, сборная Узбекистана начала отборочный этап с крупной победы.

Индия - Узбекистан 0:3:

Главный арбитр: Ахмад Аль Каф Оман

Голы: Исломжон Кобилов 45 с пенальти, - 0:1. Бобир Абдихоликов 79, - 0:2. Бобир Абдихоликов 83, - 0:3.

Индия: 1.Дираж Сингх, 3.Анвар Али, 4.Голуи Сартак, 7.Анируд Тапа, 8.Винит Раи (C), 9.Даниэль Лалхлимпуия, 12.Абдул Сахал, 17.Раҳул Канноли Правин (11.Комал Татал, 55), 19.Лаллианзуала Чангте, 21.Гаурав Бора, 22.Нишу Кумар (2.Асиш Раи, 86).

Узбекистан: 1.Умиджон Эргашев, 2.Исломжон Кобилов (C), 5.Дилшод Саитов, 6.Нурилло Тухтасинов (Ойбек Бозоров, 80), 7.Остон Урунов, 8.Ислом Кенжабоев, 11.Миржахон Мирахмадов (9.Жасурбек Яхшибоев, 64), 15.Ойбек Рустамов, 16.Азизбек Амонов (10.Бобир Абдихолиқов, 52), 19.Илхомжон Алижонов, 20.Хусниддин Гофуров.