UZ

Сўнгги янгиликлар

00:53Германияда эркаклар футбол жамоасига илк маротаба аёл бош мураббий тайинланди  0 00:29Қозоғистон Профессионал футбол лигасининг букмекер ҳамкоридан қанча пул олаётгани маълум бўлди  1 00:12ПСЖ автобуси "Боруссия" стадионини Мбаппесиз тарк этди  0 23:40Конференциялар лигаси. "Астон Вилла" — "Олимпиакос" ҳамда "Фиорентина" — "Брюгге" учрашувлари бошланди  3 23:33Европа лигаси. "Марсель" "Аталанта"га қарши, "Рома" эса "Байер" билан куч синашмоқда (онлайн ҳисоб)  12 23:28Россия кубоги. РПЛ йўли. Финал. Файзуллаев захирадан туширилди, ЦСКА эса илк ўйинда дуранг ўйнади  4 23:17U-23 Осиё кубоги. Ироқ 3-ўрин учун баҳсда Индонезияни мағлуб этиб, Олимпиада йўлланмасини қўлга киритди  28 23:00Бензема "Реал Мадрид"га қайтди  14 22:41АПЛ. "Челси" — "Тоттенхэм" (онлайн ҳисоб)  1 22:26Ўзбекистон U-23 терма жамоасининг финалдан олдинги расмий машғулоти  1 22:11"Арсенал" логотипини ўзгартиради  2 21:55Аргентина Месси фаолиятини якунлагач, 10-рақамни ҳеч кимга бермайди  6 21:30Ўзбекистон олимпия терма жамоасининг финал олдидан ўтказган машғулотидан ФОТОГАЛЕРЕЯ  1 21:04Куртуа Евро-2024'да иштирок этмайди  0 20:59Осиё Чемпионлар лигаси финалини ўзбекистонлик ҳакамлар бошқаради  7

Суперлига. "Локомотив" одержал победу на дерби Янгиликлар

Суперлига. "Локомотив" одержал победу на дерби

Завершилась встреча 19-тура Суперлиги "Локомотив" - "Бунёдкор".

Хозяева поля уже на 3-минуте пробили по воротам "Бунёдкора, но удар Темирхужа Абдухоликова поймал Зухуров.

На 27-минуте Сардор Мирзаев получил пас с правого фланга и направил мяч в ворота соперника, Зухуров отбил, и отбитый мяч чуть было не направил в собственные ворота Тошматов.

На 33-минуте после Раевац отдал пас Хуршиду Гиёсову, который вышел один на один с вратарем и не оставил шансов Игнатию Нестерову - 0:1.

На 45+1-минуте Сардор Мирзаев забил мяч головой. В данной ситуации арбитры посчитали, что Зухуров вытащил мяч из-за линии ворот.

Далее на 70-минуте Тухтахужаев отдал пас Анзуру Исмоилову, который направил мяч в сетку ворот - 2:1.

На 90+1-минуте матча после великолепной передачи Мирзаева, Рашидов обошел Зухурова и забил мяч в пустые ворота - 3:1.

Встреча завершилась победой "Локомотива" со счетом 3:1.

Суперлига 19-тур
29 июля, воскресенье
21:00   “Локомотив” — “Бунёдкор” 3:1
Судьи:
Шерзод Косимов, Руслан Серазетдинов, Андрей Цапенко, Шавкат Насибуллаев.
Инспектор: Рашид Айтеков.
Комиссар: Бахтиёр Маметов

Голы: Хуршид Гиёсов 33, - 0:1 (Филип Райевац). Сардор Мирзаев 45+1, - 1:1. Анзур Исмоилов 70, - 2:1 (Ислом Тухтахужаев). Сардор Рашидов 90+1, - 3:1 (Сардор Мирзаев)

"Локомотив": 1. Игнатий Нестеров, 5. Кахи Махарадзе, 7. Садриддин Абдуллаев, 10. Марат Бикмаев (14. Азизбек Амонов, 88), 11. Тимурхужа Абдухоликов (27. Сардор Рашидов, 66), 15. Сардор Мирзаев, 20. Ислом Тухтахужаев, 22. Санжар Шоахмедов, 28. Шухрат Мухаммадиев (9. Икром Алибоев, 75), 33. Олег Зотеев, 55. Анзур Исмоилов.
Запасные игроки: 12. Маъмур Икромов, 21. Николай Погребняк, 23. Идрис Бикмайкин, 80. Фаррух Ибрагимов, 86. Бобур Эргашев, 88. Игорь Йелич.

"Бунёдкор": 25. Муроджон Зухуров, 2. Рустамжон Ашурматов, 4. Акрамжон Комилов, 5. Дилшод Жураев, 11. Муроджон Тошматов, 18. Сардор Собирхужаев, 20. Миргиёс Сулаймонов, 30. Хуршид Гиёсов, 44. Миржамол Косимов (14. Миржахон Мирахмадов, 70), 77. Азизбек Хайдаров (10. Абдулла Абдуллаев, 77), 99. Филипп Райевац (9. Шахзодбек Нурматов, 59).
Запасные игроки: 32. Сухробжон Султонов, 3. Исломжон Кобилов, 13. Санжар Кодиркулов, 16. Жасурбек Жалолиддинов, 21. Расул Юлдашев, 62. Жахонгирбек Абдусаломов.

Предупреждения: Миргиёс Сулаймонов 23, Садриддин Абдуллаев 38, Рустам Ашурматов 83,