Қаршида дуранг қайд этилди: "Насаф" - "Пахтакор" 1:1 Янгиликлар
Қаршида дуранг қайд этилди: "Насаф" - "Пахтакор" 1:1
Қаршида 19-турнинг энг марказий учрашуви бўлиб ўтди.
Мана шу ерда ўйиннинг натижасини кузатиб бориш мумкин бўлди.
Учрашувни иккала томон эхтиёткорлик билан бошлашди. 17-дақиқада Мақсуд Каримов ҳисобни очди - 1:0. 32-дақиқада ўнг қанотдан етказиб берилган тўпни Искандеров тўхтатмасдан дарвозага йўллади. Ҳимоячи тўп йўлига тўғаноқ бўлди. 38-дақиқада "Насаф"нинг тезкор ҳужуми. Илҳом Юнусовнинг чамаси 22 метрлардан узоқ бурчакка йўллаган зарбаси бироз ноаниқ чиқди. 41-дақиқада Сайфиев жамоадоши Алланиязовни деярли бирга бир вазиятга чиқарди. Азаматнинг 18 метрлардан яқин бурчакка йўллаган зарбаси ўхшамади. Биринчи бўлим ўз якунига етди.
Танаффус вақтида Мақсуд Каримов ва Темурхўжа Абдуҳолиқовга қизил карточка кўрсатилган. Шунингдек захирадаги Мурод Холмуҳамедов ҳам қизил карточка олган.
Иккинчи бўлим давом этмоқда. 54-дақиқада Станислав Андреевнинг чамаси 25 метрлардан йўллаган кучли ва аниқ зарбасидан сўнг тўпни Элдорбек Суюнов қийинчилик билан қайтарди. 71-дақиқада ҳисоб тенглашди, Дилшод Шарофетдинов бу вазиятда рақиб жарима майдони ичидаги пала-партишликдан фойдаланди - 1:1. Ўйин мана шу ҳисоб билан тугади.
«Насаф» (Қарши) – «Пахтакор» (Тошкент) 1:1 (1:0)
О. Толибжонов (Тошкент), Р. Ғопуров (Наманган), О. Абдувасилов (Тошкент), В. Серазетдинов (Тошкент)
Голлар: Мақсуд Каримов 17, - 1:0. Дилшод Шарофетдинов 71, - 1:1.
«Насаф»:  25. Элдорбек Суюнов, 4. Мақсуд Каримов. 5. Ботир Қораев, 14. Лазиз Убайдуллаев, 15. Зокир Абдуллаев, 17. Артур Геворкян, 20. Эркин Бойдуллаев, 27. Илҳом Юнусов, 32. Ҳамза Каримов, 34. Фарруҳ Сайфиев (88. Самандар Шодмонов? 75), 41. Азамат Алланиязов (3. Раҳматилла Бердимуродов, 46).
Захира: 1. Михаил Наумов, 23. Шерзож Аъзамов, 29. Улуғбек Дадабоев, 42. Нажмиддин Нормуродов, 77. Суҳроб Неъматов.
«Пахтакор»: 12. Александр Лобанов, 4. Боян Миладинович (28. Станислав Андреев, 46), 5. Акбар Исматуллаев, 7. Кахи Махарадзе, 9. Темурхўжа Абдуҳолиқов, 15. Жамшид Искандеров, 19. Игорь Сергеев (26.Дилшод Шарофетдинов, 30), 23. Александр Мерзляков, 24. Даврон Ҳошимов, 29. Владимир Козак, 34. Ойбек Қиличев (55. Анвар Ражабов, 65).
Захира: 1. Никита Рибкин, 6. Мурод Ҳолмуҳаммедов, 10. Жора Оганесян, 38. Аббос Махситалиев.
Огоҳлантиришлар: Даврон Ҳошимов 15,Кахи Махарадзе 51,
Четлатишлар: Мақсуд Каримов 45, Темурхўжа Абдуҳолиқов 45, Мурод Холмуҳамедов 45.
Назоратчи: С. Нажафалиев (Тошкент).