16:25Яна бир футболчи ТОП клубларнинг таклифига қарамай фаолиятини Саудия Арабистонида давом эттиришга қарор қилди  0 16:14"Арсенал" трансфер ойнасининг охирги куни "Бавария" футболчиси билан шартнома имзоламоқчи  3 15:48Килиан Мбаппе Месси ҳақида: "Бу "митти" мен учун "GOAT" эмас"  5 15:14Ҳакамлар “Насаф”га яна ёрдам беришдими? Суперлиганинг 17-туридан ўрин олган ҳакамлик фаолияти таҳлили  18 14:44Ваниҳоят! "Челси" футболчисини ижарага бера олди  1 13:57Роналду мураббий бўладими? Криштианунинг ўзи бу саволга жавоб берди  4 13:26ОФК Техник қўмитаси Илёс Зейтуллаевнинг мураббийлик дипломи бўйича якуний хулосасини қабул қилди  0 12:53Флорентино Перес "Реал" учун янги дарвозабон топди. Кипернинг трансфер ҳуқуқи "Арсенал"га тегишли, аммо...  1 12:24"Барселона" ПСЖ ярим ҳимоячисини сотиб олмоқчи   5 11:56Аббосбек Файзуллаев ЦСКАдаги асосий муаммо ҳақида гапирди  4 11:21ЖЧ саралаши. Қирғизистон - Ўзбекистон учрашувида "VAR" бўладими?  1 11:03Дансо йўқ! Абдуқодир Ҳусанов учун йўл очилдими?   2 10:44ОЧЛда "Ал Ҳилол" ва "Ал Насср"га 3 тадан гол урган футболчи жамоаси билан янги шартнома имзолади  3 10:20"Рома" "Милан" футболчиси билан шартнома тузишга яқин  4 09:48"Реал Мадрид" тарихидаги энг қиммат трансферини амалга оширмоқчи  3

«Истиклол» провел контрольный матч с ферганским «Нефтчи» Янгиликлар

«Истиклол» провел контрольный матч с ферганским «Нефтчи»

Теглар :  НефтчиИстиклол
В рамках подготовки ко второй половине сезона чемпион Таджикистана душанбинский «Истиклол» на учебно-тренировочном сборе в Ташкенте провел сегодня контрольный матч с клубом высшей лиги Узбекистана – ферганским «Нефтчи».

Встреча, которая прошла на стадионе «Дустлик», завершилась минимальной победой «нефтяников» со счетом 2:1. Несмотря на товарищеский статус матча, игра проходила в острой борьбе, были созданы много голевых эпизодов. Футболисты «Истиклола», которые играли на фоне нагрузок, имели игровое преимущество, но не сумели реализовать свои голевые моменты. Первая сорокапятиминутка завершилась нулевой ничьей. Второй тайм команды также начали бодро. На 53-й минуте матча в одной из атак «Нефтчи» открыл счет, а через десять минут воспользовавшись ошибкой в обороне душанбинцев, удвоил результат. «Истиклол» продолжил искать счастье в чужой штрафной и на 73-й минуте заработал пенальти. Вышедший во втором тайме на замену Дилшод Восиев четко реализовал одиннадцатиметровый удар. В оставшееся время матча соперникам не удалось изменить результат встречи, несмотря на многочисленные моменты.

На ташкентском сборе у «Истиклола» запланированы еще два контрольных матча. Послезавтра, 27 июля, чемпион Таджикистана проведет спарринг с самаркандским «Динамо», а в субботу, 29 июля, сыграет с мубарекским «Машъалом».

Контрольный матч

«Нефтчи» (Фергана, Узбекистан) – «Истиклол» (Душанбе, Таджикистан) – 2:1

Голы: Тимур Хакимов, 53 (1:0). Муйдин Мамазулумов, 63 (2:0). Дилшод Восиев, 73 – с пенальти (2:1).

«Нефтчи» (Фергана, Узбекистан): Уткир Юсупов, Достон Турсунов, Дилер Эрматов, Комрон Кападзе, Джасур Хасанов, Абдурахмон Абдулхаков, Музаффар Музаффаров, Абдуджамал Исроилов, Мансур Саидов, Алишер Шогулямов, Отабек Хайдаров.

На замену вышли: Шерзод Хакимов, Тимур Хакимов, Карен Абрамов, Мухсин Убайдуллаев, Мурод Туйчибаев, Авазбек Улмасалиев, Муйдин Мамазулумов, Ризо Айвазов.

«Истиклол» (Душанбе, Таджикистан): Никола Стошич, Артем Барановский, Ахтам Назаров, Сиёвуш Асроров, Сохиб Саванкулов, Дэвид Мавутор (Фаридун Шарипов, 60), Амирбек Джурабоев, Джахонгир Алиев, Фатхулло Фатхуллоев, Дмитрий Барков, Манучехр Джалилов (Дилшод Восиев, 54).

Предупреждение: Дмитрий Барков («Истиклол»).

Главный судья: Акобир Шукруллаев (Ташкент).