«Қизилқум» назорат баҳсида «Нефтчи»дан устун келди Янгиликлар
«Қизилқум» назорат баҳсида «Нефтчи»дан устун келди
Тошкент йиғинида ўйин амалиётини шакллантиришни ўз олдига мақсад қилган «Қизилқум» жамоаси навбатдаги ўртоқлик учрашувини ўтказди.
Навоийликларнинг навбатдаги рақиби Фарғонанинг «Нефтчи» футболчилари бўлди.
Учрашув пойтахтимиздаги «Оқтепа» стадионида бўлиб ўтди. Ўйинни ФИФА рефериси тошкентлик Бахтиёр Намозов бошқариб борди.
Назорат баҳсида фарғоналиклар икки таркибда тўп суришган бўлса, «Қизилқум» жамоаси бош мураббий таркибда катта ўзгаришларни амалга оширмади. Иложи борича, битта таркибга майдонда кўпроқ ҳаракат қилиши учун имконият берди.
«Нефтчи»га қарши ўйинда қуйидаги футболчилар майдонга чиқдилар:
Эркин Жабборов, Акмал Холиқов, Асқар Муҳиддинов, Миржалол Қурбонов, Акмал Рустамов, Ғайрат Жумаев, Шерали Жўраев, Элдор Бойматов, Самандар Шодмонов, Руслан Вагапов, Владимир Шишелов.
Алишер Холиқов, Сарваржон Холматов.
Ҳужумкор ва кескин курашларга бой ўтган ўйинда навоийликлардан Элдор Бойматов ҳамда Владимир Шишелов бир-биридан чиройли голларга муаллифлик қилди. Фарғоналиклар рақибларининг икки тўпига Зоҳид Абдуллаевнинг ягона голи билан жавоб қайтаришди — 2:1.
Режага кўра, кончилар навбатдаги ўртоқлик учрашувини 15 февраль куни Муборакнинг «Машъал» жамоаси билан ўтказади. Учрашув пойтахтимиздаги «Обод» стадионида соат 14.45 да бошланади.