Ҳоким Кубоги. Акмал Холматов гол урган ўйинда "Раш-Милк" ғалаба қозонди Янгиликлар
Ҳоким Кубоги. Акмал Холматов гол урган ўйинда "Раш-Милк" ғалаба қозонди
Фарғона вилояти “Ҳоким кубоги-2019” мусобақаси “D” гуруҳи 1-тури доирасида “Раш-Милк” (Шаҳрихон) ва “Дўстлик” (Марғилон) жамоалари тўқнаш келишди.
Бугун Ёзёвон туманидаги “Марказий” стадионда Фарғона вилояти “Ҳоким кубоги-2019” мусобақаси “D” гуруҳи 1-тури доирасида “Раш-Милк” (Шаҳрихон) ва “Дўстлик” (Марғилон) жамоалари тўқнаш келишди. Учрашувнинг биринчи бўлимида ҳар икки жамоа аъзоларида гол уриш учун қулай имкониятлар юзага келган бўлсада, ҳисоб очилмади. Биринчи бўлимда “Раш-Милк” жамоаси аъзолари пенальтини голга айлантира олишмади.
Иккинчи бўлимда “Раш-Милк” жамоси аъзолари рақиб дарвозасига иккита гол уршнинг уддасидан чиқдилар. Дастлаб тажрибали футболчи Акмал Холматов узоқ масофадан зарба йўллаб ҳисобни очган бўлса, кейинроқ заҳирадан ўйинга қўшилган Мухаммаджон Хусанов “Дўстлик” дарвозасига иккинчи голни киритди.
Учрашув шу тариқа “Раш-Милк” жамоасининг 2:0 ҳисобидаги ғалабаси билан якунланди.
Фарғона вилояти “Ҳоким кубоги-2019”. “D” гуруҳи.
1-тур.
“Раш-Милк” - “Дўстлик” – 2:0 (0:0)
Санжар Раҳмонов, Достон Мирзараҳимов, Даврон Маматов.
Назоратчи – А.Ўринов.
Голлар: Акмал Холматов (1:0), Мухаммаджон Хусанов (2:0)
“Раш-Милк”: Баракатуллоҳ Исроилов, Мухаммадали Турсунов, Асрорбек Рахмонов, Абдурасул Комилов, Хабибулло Кабулов, Фаррух Бекмуродов, Аслиддин Абдумухторов, Озодбек Қаҳҳоров, Акмал Холматов, Комил Низомов, Саид Мухаммадиков.
Захира: Қуддус Ғуломов, Сухроб Нўмонов, Аҳрор Ўктамов, Бобур Мамажонов, Самандар Абдурахимов, Мухаммад Хусанов, Мухаммад Убайдуллаев
"Дўстлик":  Оятилло Қорабоев, Акромхон Фозилхонов, Файзулло Мамажонв, Бекзод Мирзомахмудов, Амориддин Саидов, Оятилло Саиджалолов, Бахтиёр Мирзааҳмедов, Тохир Каримов, Баходир Қодиров, Асилбек Мухаммаджонов, Мўминбек Маъмуржонов.
Захира: Абдулазиз Хакимов, Алиакбар Ўринов, Саидафзалхон Ахроров, Мухаммадюсуф Мухаммаджонов, Назиржон Шарофиддинов, Рўзимуҳаммад Мухторов, Абдулло Махпуржонов.