Назорат учрашуви. "Оқ-тепа" - "Нефтчи" 1:3 Янгиликлар
Назорат учрашуви. "Оқ-тепа" - "Нефтчи" 1:3
Фарғонанинг “Нефтчи” жамоаси бугун “Оқ-тепа” стадионида “Оқ-тепа” жамоасига қарши назорат учрашувини ўтказди.
Беллашув анча қизиқарли тус олди. Айниқса, биринчи бўлим курашларга бой тарзда ўтди. Бош мураббий Александр Токов бошланғич таркибда тажрибали футболчиларга ишонч билдирди. Бунинг самараси ўлароқ биринчи бўлим "Оқ-тепа" фойдасига ҳал бўлди. Ўтган мавсумни “Гулистон”да ўтказган Хуршид Йўлдошев ўнг қанотдан бошланган ҳужумни ижобий тарзда якунланди – 1:0.
Танаффусдан сўнг таркиб сезиларли даражада янгиланди. Табиийки, бу ўзини кўрсатди. Беллашув якунига қадар кўрикдан ўтаётган ёшларимиз уч марта учрашувни майдон марказидан бошлашга мажбур бўлишди ва ўйин “Нефтчи”нинг ғалабаси билан якунланди.
“ОҚ-ТЕПА” – “НЕФТЧИ” – 1:3 (1:0)
Анатолий Рубаков.
“Оқ-тепа”: Илҳом Жуманов, Миролим Собитов, Арсен Тюленёв, Алишер Алимов, Бобур Абдураҳмонов, Зафар Қорақулов, Фаррух Зикрияев, Нодир Тешабоев, Сардор Хуршидов, Хуршид Йўлдошев Набижонович, Хуршид Йўлдошев Хуррамович.
Захирадан тушганлар: Виктор Мочалов, Аббос Абдуллаев, Хушнуд Маматов, Азиз Талхатов, Ислом Абдукаримов, Жасур Йўлдошев, Рафаэль Абдураҳмонов.
“Нефтчи”: Иззат Фатхуллаев, Вячеслав Понамарёв, Ғайрат Жумаев, Алишер Файзуллаев, Жавоҳир Расулов, Сарвар Абдуллаев, Азамат Илёсов, Улуғбек Қуттибоев, Музаффар Музаффаров, Отабек Ҳайдаров, Отабек Зокиров.
Захирадан тушганлар: Сардор Кулматов, Дилёр Назаров, Темур Аюпов.
Голлар: Хуршид Йўлдошев – Азамат Илёсов (2та), Темур Аюпов.
Соат 13:00да эса "Нефтчи" Олмалиқнинг "Олмалиқ" жамоасига қарши ўйинни бошлади.