01:40АПЛ клуби "Ман Сити" хавбеки Филлипс билан шартнома имзолашга яқин  0 01:03"Реал" футболчиси клубдан кетиш ҳақида ўйламоқда  0 00:32Костич "Ювентус"дан кетадими?  0 00:05"Атлетико" Галлахер қарор қабул қила олмаётгани сабаб "Валенсия" билан Герранинг 25 млн евролик трансферини келишиб қўйди  0 23:25Суперлига. "Металлург" - "Локомотив" 1:1, Ҳошимов "Металлург"даги биринчи расмий ўйинида қизил карточка олди  5 23:05Александр Крестинин: "Ғалаба қозониш учун бир оз ақлли футбол керак  0 22:57Григорий Колосовский: "Энди биз майдонга чиқадиган ҳар бир ўйин финал бўлиши керак"  1 22:35"Тоттенхэм" ўйинчиси "Милан"га ўтишга яқин  0 22:07"Ювентус" ўйинчисини "Аякс"га ижарага беради  0 21:40Суперлига. "Металлург" ва "Локомотив" иккинчи даврани дуранг билан бошлади   25 21:27"Арсенал" собиқ вингери Николя Пепе "Вильярреал" ўйинчисига айланди  0 20:29"Барса" собиқ форварди Брейтуэйт "Эспаньол"ни харид қилмоқчи  0 20:05Назорат ўйини. "Пахтакор" "Олимпик"га 7та гол урди  5 19:29РПЛ. ЦСКА ўз майдонида "Оренбург"ни тор-мор этди, Файзуллаев эса...  9 19:10"Барса" Уильямснинг трансфери барбод бўлса, "Бавария" вингери билан шартнома имзолаши мумкин  4

ЧА U-23: Сборная Узбекистана уступила Ираку и покидает турнир Янгиликлар

ЧА U-23: Сборная Узбекистана уступила Ираку и покидает турнир

Олимпийская сборная Узбекистана уступила Ираку на чемпионате Азии U-23 по футболу со счетом 2:3 и, потеряв все шансы на выход из группы прекращает борьбу за путевку на Олимпийские игры-2016.

Сборная Узбекистана сумела выйти вперед на первых минутах игры. Достонбек Хамдамов воспользовался ошибкой в обороне соперника и вывел команду вперед. К концу первого тайма голевое превосходство все же было у сборной Ирака. На 27 минуте Амжад Атван сравнял счет, а на 42 минуте Махди Комил забил второй гол иракцев.

Главный тренер сборной произвел ряд перестановок в команде после перерыва. В результате вышедший на замену Тимур Хакимов сравнял счет на 83 минуте, но через три минуты из-за нерасторопности защитников Хамам Тарик забил победный гол сборной Ирака.

Таким образом, сборная Узбекистана после двух матчей в группе имеет в своем активе только поражения. В свою очередь Южная Корея и Ирак набрали максимальное количество очков  и пробились в следующий этап турнира.

Последний матч на турнире сборная Узбекистана проведет 19 января против футболистов Йемена.

Узбекистан - Ирак 2:3
16 января 2016 года. Доха. Стадион "Сухайим бин Хамад".
Судьи: Ахмад Абу Бакар Саид Ал Каф (Оман), Абу Бакар Салим Аль Амри (Оман), Отсука Харихуро (Япония), Рюжи Сато (Япония)
Голы: Достонбек Хамдамов 1, - 1:0. Амжад Атван 38, - 1:1. Маxди Комил 42, - 1:2. Тимур Хакимов, 78 - 2:2. Хумам Тарик 82, - 2:3.
Узбекистан: 12.Абдумавлон Абдужалилов, 3.Сардор Рахмонов (16.Икром Алибоев, 74), 14.Жавлон Мирабдуллаев, 2.Акром Комилов, 7.Владимир Козак, 8.Жавохир Сохибов, 19.Отабек Шукуров, 10.Жамшид Искандеров (9.Жалолиддин Машарипов, 46), 17.Достон Хамдамов (22.Тимур Хакимов, 76), 23.Элдор Шомуродов, 11.Игорь Сергеев.

Ирак: 1.Фахад Толиб, 3.Хамза Аднан, 4.Мустафо Надим, 5.Али Фаёз, 8.Муханад Абдулрахим (18.Айман Хусайин, 63), 9.Махди Камил (2.Саад Нотик, 87), 10.Али Хисни (14.Мазин Фаяяд, 76), 11.Хумам Тарик, 15.Сафа Жаббор, 19.Амжед Атван, 21.Али Косим.

Огоҳлантиришлар: Сардор Раҳмонов 28, Ҳумам Тариқ 82, Жавоҳир Соҳибов 83.