15:59ФИФА Олимпиада ўйинларидаги воқеаларни текшириш учун эксперт тайинлади  0 15:34Тимур Кападзе: "Мисрнинг кучли томонлари ва имкониятларини яхши биламиз"  7 15:12Иброҳимҳалил ОТЖ лагерини тарк этди, унинг ўрнига бошқа ўйинчини қўшиш мумкинми? Кападзе жавоб берди  17 14:59"Манчестер Юнайтед" Уан-Биссакани Дюмфрисга алмаштирмоқчи  4 14:37Париж-2024. Ўзбекистон Мисрга қарши қандай либосда майдонга тушиши маълум  7 14:15АПЛ клублари "Лион" ҳимоячисига даъвогар  1 13:50Симонс "Лейпциг" ва "Бавария"дан бирини танлади  1 13:23"Арсенал" Евро-2024'да ёрқин ўйин кўрсатган ярим ҳимоячининг трансфери борасида музокаралар ўтказмоқда  1 12:57"Ньюкасл" ҳимоячиси Саудия Арабистони чемпионатига ўтиши мумкин  1 12:29Расман: "Комо" ироқлик иқтидор билан шартнома имзолади  1 12:04"Андижон" янги аъзоси Абинур Нуримбет: "Келажакда Қозоғистон миллий терма жамоаси либосида майдонга тушишни истайман"  3 11:39ПСЖ Франция терма жамоаси дарвозабонига қизиқмоқда  2 11:16Хаби Алонсо Арда Гюлерни "Байер"да кўрмоқчи  2 10:50Лапорта: «Барселона» катта трансферларни амалга оширишга тайёр»  3 10:16«Акрон» Шерзод Эсановни қанчага сотиб олгани маълум  8

“Бунёдкор” побеждает в драматическом матче Янгиликлар

“Бунёдкор” побеждает в драматическом матче

Завершилась встреча 2-тура Суперлиги Узбекистана, где “Бунёдкор” дома принимал “Пахтакор”.

Уже во втором туре Суперлиги Узбекистана зрители увидели столичное дерби.

Уже с первых минут было понятно, что хозяева предпочли играть “вторым номером”. А “Пахтакор” был не против и владел мячом, больше атаковал. Именно столичные “львы” атаковали острее и имели хорошие шансы. Но в первом тайме ни одной из команд не удалось изменить цифры на табло.

Во втором тайме картина матча сильно не изменилась. Вот только “Бунёдкор” начал чаще тревожить защитников “Пахтакора”.

У обеих команд были достаточно неплохие шансы для взятия ворот, но или вратарь, или мастерство атакующих не давал футболистам открыть счет в игре.

На 79-минуте Суюнов отбил прострел с правого фланга но на добивании первым оказался Рустам Ашурматов – 1:0.

После пропущеннего гола даже защитники гостей искали счастье в атаке. И вот, в добавленное время игрок “Бунёдкора” сыграл рукой в своей штрафной и арбитр матча Шерзод Касымов указал на точку.

Шота Арвеладзе подсказал своим подопечным, чтобы пенальти исполнил Жасурбек Хакимов, но... Муроджон Зухуров поймал мяч на мертво и подарил “Бунёдкору” победу.

Таким образом, первое столичное дерби сезона остается за подопечными Миржалола Касымова.