13:14"Барселона" араблардан максимал равишда кўпроқ пул ишлаб олмоқчи  1 12:46"Севилья" "Интер" ярим ҳимоячисини сотиб олмоқчи  0 12:19Тадич ҳам Саудия Арабистонига кўчиб ўтадими? Унда "Ал Қодисия"дан таклиф бор  0 11:55Ўзбекистон футзал терма жамоаси Тошкентда йиғин бошламоқда — Даврон Чориев сафга қайтди   0 11:34МЮ ҳимоячиси "Вест Хэм"га ўтишга яқин турибди  2 11:09Доминикан Республикаси ОТЖ сардори Ўзбекистонга қарши ўйинни ўтказиб юборади  12 10:44Даврон Ҳошимов иккинчи даврани Суперлигада ўтказади  7 10:10«Сурхон» ўтган йилги легионерини ортга қайтарди  5 09:37«Барселона» «отмен»! Нико Уильямс келажаги борасида бир қарорга келди  6 09:05«Бухоро» «Андижон» футболчиси билан шартнома тузди  2 08:32Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси Япония билан жанговар дуранг ўйнади  5 07:58Испанлар Европани «забт этишди». «Қизил фурия» икки кун ичида иккита «Евро»да ғалаба қозонишди  8 07:26Ўртоқлик учрашуви. «Қўқон-1912» «Сўғдиёна»ни мағлуб этди   1 01:48"Ал Шабаб" "Милан" футболчисини 14 млн евро эвазига харид қилишга тайёр, аммо...  3 01:21"Милан" сардори "Галатасарой"ни рад этди. Турк клуби ҳимоячига "Милан"дагидан кўпроқ маош таклиф қилганди  1

Высшая лига. «Пахтакор» - «Бунёдкор» 1:0 Янгиликлар

Высшая лига. «Пахтакор» - «Бунёдкор» 1:0

В заключительном матче игрового дня «Пахтакор» у себя дома принимал другую столичную команду «Бунёдкор».

Как и ожидалось, на поле была равная и упорная борьба. Футболисты боролись за каждый сантиметр и не хотели уступать в единоборствах. Также соперники играли с оглядкой назад. Было понятно, что судьбу матча может решить единственная допущенная ошибка.

Так и вышло, но ошибку сделали не футболисты команд, а бригада арбитров.

Уже в первом тайме команды могли открыть счет. И «Пахтакор», и «Бунёдкор» создали ряд хороших моментов, но каждый раз вратари были на высоте. В перерыв клубы ушли в ничейном счете.

Во второй половине, как и ожидалось, игра намного оживилась. И следует отметить, что второй тайм активнее начали «львы», а гости в основном искали счастье в контратаках.

Единственный гол забил Камолиддин Тожиев. Но, важно отметить, что игрок во время передачи (его партнер наносил удар по воротам) защитник находился в положении «вне игры».

Таким образом, «Пахтакор» переиграл ФК «Бунёдкор» и заработал важные три очка.

«Пахтакор» (Ташкент) – «Бунёдкор» (Ташкент) 1:0