Қашқадарёда Ҳоким кубоги старт олди
Ҳар йили анъанавий тарзда ўтказиб келинаётган Қашқадарё вилоят ҳокими Кубоги бу сафар 19 январь куни старт олди.
Бу галги мусобақада жами 10та жамоа икки гуруҳга бўлинган ҳолда иштирок этмоқда. Турнирда “Машъал”нинг икки жамоаси қатнашяпти.
Жамшид Саидов ва Дилшод Андаев бошқараётган “Машъал-1” жамоаси “А” гуруҳида, Бахтиёр Сатторов ва Икрем Репатов бошқарувидаги “Машъал-2” жамоаси эса “В” гуруҳида баҳсларга киришди.
“А” гуруҳи: “Машъал-1”, “Насаф-1”, “Регистон”, “Олимпия”, “Сурхон” (ўйинлар Қаршида бўлиб ўтади)
“В” гуруҳи: “Машъал-2”, “Шўртан”, “Бинокор”, “Насаф-2”, “Аланга” (ўйинлар Ғузорда бўлиб ўтади)
“Машъал-1” гуруҳдаги биринчи ўйинини “Насаф-1” жамоасига қарши ўтказиб, 2:1 ҳисобида ғалаба қозонди. Бу ўйинда Сирожиддин Раҳматуллаев билан Раҳимзода Акмалий томонидан киритилган голлар муборакликларга дастлабки уч очкони тақдим этди. Бу жамоа ўзининг навбатдаги учрашувини “Олимпия”га қарши ўтказади.
“Машъал-1” – “Насаф-1” – 2:1
“Машъал-1”
: Носиров, Исмоилов, Деҳқонов, Қиличев, Очилдиев, Раҳимзода, Раҳматуллаев, Саъдуллаев, Раҳмонов, Абдиев, Муртазоев.
Захирадагилар: Абдураимов, Ҳамдамов, Аббосов, Юсупов, Достонов, Бобоназаров.
“Машъал-2” эса ўз гуруҳидаги илк учрашувни Косоннинг “Аланга” жамоаси билан ўтказиб, 2:3 ҳисобида мағлубиятга учради. Ўйинда муборакликлардан голларни Музалимов Миржалол билан Аҳмедов Санжар (пенальтидан) киритди. Эртага бу жамоамиз иккинчи учрашувни “Бинокор”га қарши ўтказади.
“Машъал-2”: Олимжонов Ҳусан, Аҳмаджонов Ихтиёр, Алиқулов Муҳаммадали, Муродов Саидаҳмад, Абдуллаев Бобур, Холмирзаев Элдор, Гафаров Руслан, Қосимов Миржалол, Иноятов Аҳрор, Музалимов Миржалол, Тилавов Шаҳзод.
Захирадан тушганлар: Давронов Раҳим, Аҳмедов Баҳодир, Аҳмедов Санжар, Ўткиров Жаҳонгир.