Ўзбекистон терма жамоаси машғулотларга киришди Янгиликлар
Ўзбекистон терма жамоаси машғулотларга киришди
Ўзбекистон терма жамоаси бугун навбатдаги йиғинини бошлади.
Бугунги машғулотларда асосан тикланиш машқларига урғу қаратилди. Терма жамоа йиғинида Рустам Ашурматовдан бошқа барча футболчилар иштирок этмоқда. "Истиқлол" кеча ўйин ўтказгани боис ҳимоячи эртадан йиғинга қўшилади.
Кувайт ва Уругвай билан ўйинлар учун чақирилган футболчилар рўйхати:
Дарвозабонлар: Абдувоҳид Неъматов ("Насаф"), Ботирали Эргашев ("Нефтчи"), Владимир Назаров ("Пахтакор")
Ҳимоячилар: Рустам Ашурматов ("Истиқлол", Эрон), Шерзод Насруллаев ("Насаф"), Фарруҳ Сайфиев ("Нефтчи"), Муҳаммадқодир Ҳамралиев ("Пахтакор"), Ҳожиакбар Алижонов ("Пахтакор"), Алибек Давронов ("Насаф"), Жаҳонгир Ўрозов ("Динамо"), Муҳаммадрасул Абдумажидов ("Пахтакор"), Дилшод Саитов ("Пахтакор")
Ярим ҳимоячилар: Акмал Мозговой ("Банияс", БАА), Абдурауф Бўриев ("Пахтакор"), Одилжон Ҳамробеков ("Трактор", Эрон), Азизжон Ғаниев ("Ал Батаэҳ", БАА), Умарали Раҳмоналиев ("Сабаҳ", Озарбайжон), Ҳожимат Эркинов ("Пахтакор"), Отабек Шукуров ("Банияс", БАА), Жамшид Искандеров ("Нефтчи"), Остон Ўрунов ("Персеполис", Эрон), Аббосбек Файзуллаев ("Истанбул Башакшехир", Туркия), Нодир Абдураззоқов (ОКМК), Анвар Ҳожимирзаев ("Динамо")
Ҳужумчилар: Рустам Турдимуродов ("Сурхон"), Элдор Шомуродов ("Истанбул Башакшехир", Туркия), Игорь Сергеев ("Пахтакор")
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон 9 октябрь куни Кувайтга қарши ўйнайди. "Олимпия" стадионидаги баҳс 18:00 га белгиланган. Шунингдек, миллий жамоа 13 октябрь санасида  Малайзияда Уругвай билан баҳс юритади. Учрашув 17:45 да бошланади.
Бугун терма жамоага Фабио Каннаваро бош мураббий этиб тайинланди.