Ўзбекистон МТЖ сафида ўзгариш Янгиликлар
Ўзбекистон МТЖ сафида ўзгариш
Хабарингиз бор, 25-29 март кунлари Намангандаги "Марказий" стадионда "Navruz Cup-2022" халқаро ўртоқлик турнири бўлиб ўтади.
19 март куни Сречко Катанец ушбу турнирга кимларни чақиргани эълон қилинган эди.
Ўзбекистон МТЖнинг "Navruz Cup-2022" учун таркиби эълон қилинди
Бироз аввал ЎФА матбуот хизмати терма жамоа таркибида ўзгариш рўй берганини маълум қилди.
"АГМК" футболчиси Акром Комилов жароҳати борлиги сабабли Ўзбекистон миллий терма жамоаси йиғинида қатнаша олмайдиган бўлди. Мураббийлар штаби унинг ўрнига "Навбаҳор" клуби ҳимоячиси Рустам Ашурматовни терма жамоага жалб этди.
Ўзбекистон МТЖнинг "Navruz Cup-2022" учун таркиби
Дарвозабонлар: Валижон Раҳимов (АГМК), Ўткир Юсупов ("Навбаҳор"), Умиджон Эргашев ("Насаф");
Ҳимоячилар: Фаррух Сайфиев ("Пахтакор"), Умарбек Эшмуродов ("Насаф"), Ҳожиакбар Алижонов ("Пахтакор"), Дилшод Саитов ("Насаф"), Рустам Ашурматов ("Навбаҳор"), Шерзод Насруллаев ("Насаф"), Исломжон Қобилов ("Локомотив"), Абдулла Абдуллаев (АГМК), Ҳусниддин Алиқулов ("Насаф");
Ҳужумчилар: Игорь Сергеев ("Тобол", Қозоғистон), Шаҳзод Темиров ("Персиполис", Эрон), Азизбек Амонов ("Истиқлол", Эрон), Элдор Шомуродов ("Рома", Италия).
Эслатиб ўтамиз, терма жамоа аъзолари бугун, 21 март куни Тошкентда йиғилиб, тиббий кўрикдан ўтишади. 23 март куни Наманган шаҳрига йўл олиш режалаштирилган.