11:17"Фулхэм" МЮ тарбияланувчисини сотиб олишга уринмоқда  0 10:50МЮда жароҳатлар эпидемияси бошланди. Расмус Ҳойлунд қанча муддатга сафдан чиққани маълум  1 10:19Адриен Рабьо учун асосий даъвогар маълум  1 10:14ЎФА Тартиб-интизом қўмитаси 34 нафар мураббий ва футболчини четлаштириш бўйича қарор қабул қилди. Яна 53 та жарима интизом чораси ҳам қўлланилди  19 10:03Ўзбекистон ўсмирлари Франция ва Венгрияга қарши иккитадан ўйин ўтказади  1 09:48Давид де Хеа қайси чемпионатга ўтаётгани маълум  1 09:20Мбаппенинг «Реал Мадрид»даги дебюти қачон бўлиши маълум  2 08:51«Барселона» Ольмо трансфери бўйича сўнгги таклифини юборди  6 08:23«Атлетико» ва «Челси» Галлаҳер трансфери борасида келишувга эришишди  1 07:50Суперлига қайтмоқда. Бугун иккинчи даврага старт берилади  2 07:00Бугун Баҳодир, Ҳасанбой ва яна бир неча спортчимиз Париж Олимпиадасида иштирок этади  12 01:45Галлас: "Челси"нинг таркиби ЕЧЛ учун курашадиган даражада эмас"  3 01:21"Лестер"нинг собиқ бош мураббийи вафот этди  7 00:43Элдор Шомуродов "Рома" машғулотларига қайтди  8 00:24"Бордо" янада қуйироққа "жўнатилди"  3

ЛЧА-2019. АГМК уступил с крупным счетом и покинул турнир Янгиликлар

ЛЧА-2019. АГМК уступил с крупным счетом и покинул турнир

Прошла встреча раунда плей-офф ЛЧА-2019, где за путёвку в групповой этап боролись "Аль Насср" и АГМК.

Обе команды не пытались форсировать события. После нескольких контрвыпадов соперника и хозяева поняли, что недооценивать соперника ни в коем случае нельзя.

Как и ожидалось мячом владели больше футболисты "Аль Нассра", а гости искали счастье в основном контратаках. И на общей картине трудно было отдать кому-то предпочтение, на поле была равная борьба.

Во второй половине игры зрителей ждало самое интересное. Уже на 55-минуте Омар Хавсави все-таки сумел найти путь к воротам АГМК и вывел свою команду вперед. Тайм явно начался не по плану Касымова и его команды. Быть может поэтому спустя всего лишь семь минут хозяева удвоили свое преимущество - 2:0.  Отличился Султон Аль Ганнам.

Ближе к концу матча, сперва на 80-минуте Жулиано сделал счет 3:0, а в добавленное время он же установил окончательный счет - 4:0.

Таким образом, АГМК уступает "Аль Нассру" и завершает свое выступление в Лиге Чемпионов Азии.

АГМК

45'
90'
55'  Омар Ибрагим Отман
62'  Султан Аль-Ганам
80'  Жулиано
90'  Жулиано

Лига Чемпионов Азии-2019
Раунд плей-офф
"Аль Насср" - АГМК 4:0
19 февраля, Ар-Рияд. Стадион "Шахзода Файсал бин Фахд".
Главный арбитр:
Мухаммд Таки Жафари (Сингапур)

Голы: Омар Хавсави 55, - 1:0. Султон Аль Ганнам 62, - 2:0. Жулиано 80, - 3:0. Жулиано 90+3, - 4:0.

"Аль Насср": 1.Брэд Жонс, 2.Султон Аль Ганнам, 4.Омар Хавсави, 13.Абдулрахмон Аль Обайд, 16.Абдулазиз Ал Жебрин (39.Абдулрахмон Аль Доссари, 83), 17.Абдуллох Аль Хайбари, 18.Майкон, 38.Фахад Бин Жумаях (29.Ракан Шамлан, 79), 42.Фирас Аль Биракан (8.Яхё Аль Шехри, 70), 71.Абдуллох Аль Салим, 77.Жулиано.
Запасные: 33.Волид Али, 20.Хамид Аль Мансур, 26.Абдуллох Маду, 27.Авад Хамис.

АГМК: 32.Сухроб Султонов, 5.Дилшод Жураев, 8.Санъат Шихов, 9.Зафар Полвонов, 17.Муроджон Тошматов (15.Жасур Хакимов, 59), 19.Жасур Хасанов (11.Зохир Пиримов, 81), 22.Миролюб Костич (21.ГуломХайдар Гуломов, 64), 23.Акмал Шорахмедов, 31.Сайдулло Рахматов, 33.Сардор Рахмонов, 44.Бобур Юлдашов.
Запасные12.Роман Абдулов, 4.Миржамол Касымов, 6.Марко Зочевич, 20.Миргиёс Сулаймонов.

ПредупрежденыЗафар Полвонов 34, Миролюб Костич 44, Дилшод Жураев 59, Аль Жебрин 75.