“Ҳоким кубоги” “А” гуруҳи тақвими Янгиликлар
“Ҳоким кубоги” “А” гуруҳи тақвими
Аввал хабар бериб ўтганимиздек, мавсумга тайёргарликни Наманганда олиб бораётган Лян ва Жўраев бошчилигидаги ёшларимиз 30 январ куни Фарғонада старт оладидан “Ҳоким кубоги” турнирида иштирок этишади.
Мухлисларимиз мазкур мусобақа ўйинларини тақвимини сайт саҳифаларига жойлаштиришни сўрашганди. Уларнинг талабини инобатга олган ҳолда “А” гуруҳ ўйинлари тақвимини эътиборингизга ҳавола этмоқдамиз. Мураббийлар бир қатор назорат учрашувларини ўтказиб, таркибдан жой олиши мумкин бўлган иқтидорли футболчиларни саралаб олишмоқда.
Хусусан, бугун “Навбаҳор-Умид” футбол мактабининг 1998-1999 ва 2000 йилларда туғилган тарбияланувчиларига қарши ўйин ташкил этилди. Футбол мактаби тарбияланувчилари ёш бўлишларига қарамай “ёшлар”га муносиб тарзда қаршилик кўрсатишга интилишди. Шундай бўлсада, якунда Акбар Холдоровнинг икки голи “ёшлар”га 2:0 ҳисобидаги ғалабани тақдим этди. Эртага эса ёшларимиз Ёзёвонда “Ёзёвон лочинлари” жамоаси билан ҳам куч синашишади. Маълумот ўрнида ушбу жамоага кўпчиликка яхши таниш бўлган Асад Дўрмонов бошчилик қилаётганлигини келтириб ўтиш жоиз.
“Ҳоким кубоги” (Фарғона, 30 январь – 7 февраль).