Бахтиёр Ашурматов: "Узр, финал Қаршида бўладиган бўлди" Янгиликлар
Бахтиёр Ашурматов: "Узр, финал Қаршида бўладиган бўлди"
"Қўқон-1912" жамоасининг бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов , спорт телеканалининг 29-октябрь куни бўлиб ўтган, "Бизнинг футбол" кўрсатувида "Насаф"га қарши ўйин ҳақида ўз фикрларини баён этди.
"Мен АГМКга қарши ўйиндан олдин футболчиларимга бугунги ўйин биз учун финал ўйинидек бўлади. Биз майдонга охирги ўйинга чиққандек чиқишимиз керак деб тайинлагандим. Ўйинда ғалаба қозонганимиздан сўнг, "Насаф"га қарши тайёргарлик машғулотларида йигитларга "узр укалар кечаги ўйин ярим финал экан, финал Қаршида бўладиган бўлди" дедим. Футбол жамоасининг ҳаёти шунақа ўйиндан-ўйингача, бугунги ўйин энг муҳим деб ўйлайсиз, ғалаба қозонгач эса кейинги ўйин энг муҳимдек туюлаверади.
"Насаф" ўз майдонида жудаям тезкор, хужумда юқори прессинг қўллайдиган , жуда хавфли жамоа. Биз ҳам мана шундай ўйинга тайёргарлик кўриб келганмиз. Ўйлайманки йигитлар бугун ҳам майдонда ғалаба учун борларини бериб ўйнашади", - дейди Ашурматов.