Футзал. Рўйхатдан ўтказишнинг сўнгги муддатлари Янгиликлар
Футзал. Рўйхатдан ўтказишнинг сўнгги муддатлари
Хабарингиз бор, жорий йилнинг октябрь ойидан эътиборан футзал бўйича Ўзбекистон чемпионатининг 2021/22 йилги мавсуми старт олади.
“2021/22 йилги мавсумда Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси томонидан ўтказиладиган футзал мусобақалари регламенти” 10.1-бандида кўрсатилгандек, футзалчиларни мусобақаларга рўйхатдан ўтказиш 2021 йилнинг 2 августидан 2021 йилнинг 6 октябрь кунига қадар давом этади. Қишки трансфер ойнаси эса 2022 йилнинг 17 январидан шу йилнинг 12 февралига қадар очиқ бўлади.
2021 йил 1 октябрь кунидан 6 октябрь кунигача футзал бўйича Олий лига баҳсларида қатнашувчи жамоалар учун тегишли ҳужжатларни рўйхатдан ўтказишнинг сўнгги муддатлари сифатида қайд этилган.
Жамоаларнинг рўйхатдан ўтиш тартиби қуйидаги кетма-кетликда амалга оширилади:
1 октябрь (9:00 — 13:00) — АГМК
1 октябрь (14:00 — 18:00) — “Максам-Чирчиқ”
2 октябрь (9:00 — 13:00) — “Динамо”
2 октябрь (14:00 — 18:00) — “Нефтчи”
3 октябрь (9:00 — 13:00) — “Навбаҳор”
3 октябрь (14:00 — 18:00) — “Насаф”
4 октябрь (9:00 — 13:00) — “Металлург”
4 октябрь (14:00 — 18:00) — “Строитель Зарафшон”
5 октябрь (9:00 — 13:00) — “Локомотив”
5 октябрь (14:00 — 18:00) — “Бунедкор”
6 октябрь (9:00 — 13:00) — “Пахтакор”
6 октябрь (14:00 — 18:00) — “HUAXIN-Жиззах”.
Бунда 7 октябрь барча футзал жамоалари учун рўйхатдан ўтказишнинг сўнгги куни сифатида белгиланади. Яъни, трансфер ойнасининг сўнгги куни бўлган 6 октябрда тузилган меҳнат шартномаларини 7 октябрь куни ЎзПФЛ рўйхатидан ўтказиш мумкин бўлади. Жамоалар дам олиш кунларидан ташқарида, аниқроғи, 1 октябрь санасига қадар ҳам рўйхатдан ўтказиш ишларини амалга оширишлари мумкин бўлади.
Олий лиганинг янги мавсумига қуръа ташлаш маросими санасига тез орада аниқлик киритилади.