RU

Последние новости

00:30Левандовски: "Мбаппе - "Барселона" учун қўшимча мотивация"  3 00:00Назорат учрашувида "Пахтакор" "Машъал"га мағлуб бўлди  1 23:45"Челси" билан музокара ўтказган Кьеза "Тоттенхэм"га ўтиши мумкин  0 23:11"Арсенал" ҳужумчи борасида яна Италия клубига мурожаат қилди  1 22:44Мбаппе Франция клубининг бошқарув акциялари пакетини сотиб олади  0 21:55"Насаф" яна бир трансфер ҳақида эълон қилди  4 21:35"Арсенал" 45 млн. еврога ҳимоячи сотиб олди  2 21:23Клейди Даци - ОКМК футболчиси  5 21:14"Фулхэм" 34 млн. фунт эвазига "Арсенал" футболчисини сотиб олади  1 20:45"Барселона" футболчиси "Ал Ҳилол" таклифини рад этди  1 20:14Абдураимов "Нефтчи"га ўтди  2 20:00"BMW" Мбаппега машина совға қилди, лекин...  4 19:39ЎФА Остон Ўрунов ўрнига бошқа футболчини жалб этиш бўйича сўров юборди  39 19:36"Кейлор Навас — "Монца" футболчиси!"  4 19:16"Комо" "Бавария"нинг ёш иқтидори билан шартнома имзолади  1

"Согдиана" и в 2019 году будет играть в Суперлиге. "Машъал" потерпел поражение в плей-офф Новости

Сегодня состоялся матч этапа плей-офф Суперлиги “Согдиана” - “Машъал”.

На 38-минуте Шохруз Норхонов стал автором супергола, забив мяч акробатическим приемом - 1:0.

На 48-минуте Сернас Дарвидас отправил в сетку ворот мяч, отбитый вратарем - 2:0.

На 72-минуте встречи Ойбек Нурматов на большой скорости ворвался в штрафную площадь соперника и забил третий мяч - 3:0.

На 78-минуте после того, как Сардор Кулматов остановил рукой Асила Бегимкулова был назначен пенальти в ворота "Согдианы".

Сардор Рахмонов успешно реализовал 11-метровый штрафной удар - 3:1.

Матч завершился убедительной победой джизакской команды со счетом 3:1. "Согдиана" завоевала право участвовать в Суперлиге и в 2019 году.

ПЛЕЙ-ОФФ
3 декабря, понедельник, 14:00
Ташкент. Стадион “Пахтакор”
“Согдиана” - “Машъал” 3:1
Судьи: Шерзод Косимов, Санжар Шоюсупов, Алишер Усмонов, Элдор Турсунов.
Инспектор: Артём Арутюнов.
Комиссар: Лазиз Кучкоров.

Голы: Шохруз Норхонов 38, - 1:0. Сернас Дарвидас 48, - 2:0. Ойбек Нурматов 72, - 3:0. Сардор Рахмонов 79 пенальти, - 3:1.

"Машъал": 35.Рахимжон Давронов, 3.Сардор Рахмонов, 4. Асил Бегимкулов, 6.Сардор Абдураимов, 9. Абдуллох Олимов, 10. Хумоюн Муртазоев, 17. Жамолиддин Убайдуллаев, 18. Аббос Шодмонов (2. Зафар Акрамов, 55), 20. Хусниддин Аликулов, 70. Акром Бахриддинов (14. Вохид Шодиев, 74), 80. Сирожиддин Кузиев
Запасные игроки: 95.Шерзодбек Абдураимов, 8.Мирзакамол Камолов, 22. Бобур Косимов, 28. Ахрор Иноятов, 33. Шамсиддинов Мухриддин, 60. Санжар Рихсибоев, 99.Санжарбек Зокиров

"Согдиана": 88.Милан Митрович, 2.Сардор Кулматов, 4. Элёр Орифов (28. Шахбоз Журабеков, 23), 10. Шохруз Норхонов, 33. Тохиржон Шамсиддинов, 70. Санжар Рашидов, 80. Сернас Дарвидас (39.Ойбек Нурматов, 61), 90. Милаш Симонович, 91. Никола Милинкович, 93. Ихтиёр Тошпулатов (77. Иззатилла Абдуллаев, 70), 94. Нуриддин Хасанов
Запасные игроки: 1.Ширинбой Абдуллаев, 9.Сардорбек Азимов, 14.Сирож Мелиев, 27. Сахоб Рашидов, 55. Шохжахон Хасанов, 99. Нурилло Тухтасинов

Предупреждения: Акром Бахриддинов 66, Вохид Шодиев 75, Сардор Кулматов 78, Никола Милинкович 87.