12:30МЮ ҳужумчисига харидорлар маълум қилинди  0 12:05Неймар ижтимоий тармоқларда Мбаппени ҳақорат қилди  6 11:43Ўзбекистон футзал терма жамоасининг Ироққа қарши учрашувини баҳрайнлик рефери бошқаради  2 11:22"Пахтакор-79" ПФЛ талабини бажармагани учун Биринчи лигадан четлаштирилиши мумкин  0 10:47Шерзод Эсанов: «Биз Андижон халқи ва »Андижон« мухлислари учун бор кучимизни майдонда берамиз»  7 10:20«Манчестер Сити»нинг ёзги асосий трансфер мақсади маълум  11 09:52Англия клублари 9 йил аввалги нохуш натижани такрорлашди  6 09:26Иброҳимҳалил Йўлдошев: «Осиё кубогига келишим жуда қийин бўлди»  4 09:01Клопп жамоасини Европа лигасидан чиқиб кетгани ҳақида фикр билдирди  3 08:36Ўзбекистон кубоги. Бугун 2-турга старт берилади  0 08:10Футзал. Бугун терма жамоамиз 2-турда майдонга тушади  0 07:47«Байер» навбатдаги рекордни ўрнатди   6 07:05U-23 Осиё кубоги. Иордания - Қатар 1:2   0 07:00U-23 Осиё кубоги. Индонезия - Австралия 1:0   0 06:55Европа лигаси. "Марсель" - "Бенфика" 1:0 (Пенальтилар 4:2)   0

Кубок Узбекистана. «Бунёдкор» обыграл «Нефтчи» и вышел в полуфинал Новости

Кубок Узбекистана. «Бунёдкор» обыграл «Нефтчи» и вышел в полуфинал

Состоялась четвертьфинальная игра Кубка Узбекистана, где столичный «Бунёдкор» у себя дома принял ферганскую «Нефтчи».

На 36-минуте матча Ахмадалиев в своей штрафной сыграл не по правилам против Шогуломова и главный арбитр назначил пенальти. Музаффар Музаффаров не промахнулся с точки - 0:1.

Уже в добавленное время Комилов сделал передачу в штрафную площадку, где расторопнее всех оказался Вадим Чемиртан - 1:1.

В начале второй половины, а именно на 58-минуте Достонбек Хамдамов вывел «Бунёдкор» вперед - 2:1. Спустя несколько минут Отабек Шукуров пробил из-за предела штрафной площадки и увеличил разрыв в счете - 3:1.

После этого ни одной из команд не удалось изменить счет на табло и «Бунёдкор» вышел в полуфинал турнира.

Кубок Узбекистана-2017
1/4 финала. Ответная игра
«БУНЁДКОР» - «НЕФТЧИ» 3:1
Судьи:
В.Коваленко (Ташкент), А.Снетков (Янгийул), М.Саидкасимов (Ташкент), Д.Каримов (Ташкент)
Инспектор: Хушвакт Мухторов (Самарканд)
Голы: Музаффар Музаффаров 37 с пенальти, - 0:1. Вадим Чемиртан 45+1, - 1:1. Достонбек Хамдамов 58, - 2:1.Отабек Шукуров 69, - 3:1.

"Бунёдкор": 25.Муроджон Зухуров (С), 3.Исломжон Кобилов, 4.Акрамжон Комилов, 6.Анвар Гофуров, 8.Жавлон Иброхимов, 9.Шахзодбек Нурматов (15.Фаррух Икромов, ), 11.Вадим Чемиртан, 17.Достонбек Хамдамов, 21.Дилшодбек Ахмадалиев, 29.Отабек Шукуров, 44.Миржамол Касымов (28.Давронбек Умиров, )
ЗАПАСНЫЕ: 32.Сухробжон Султонов, 14.Вохид Шодиев, 18.Сардор Собирхужаев, 22.Шохрух Гадоев, 30.Хуршид Гиёсов

"Нефтчи": 1.Уткир Юсупов, 3.Достонбек Турсунов, 4.Камронбей Кападзе, 17.Музаффар Музаффаров, 20.Дилёрбек Ирматов, 21.Мухсинжой Убайдуллаев (29.Тимур Хакимов, 56), 23.Абдурахмон Абдулхаков, 24.Абдужамол Исроилов, 70.Мансур Саидов (10.Муйдинжон Мамазулунов, 72), 71.Алишер Шогуломов, 99.Отабек Хайдаров (9.Шерзод Хакимов, 59)
ЗАПАСНЫЕ: 16.Абдумавлон Абдужалилов, 32.Мурод Туйчибоев, 56.Ризо Айвазов, 95.Авазбек Улмасалиев

Первая игра: 2:1