RU

Последние новости

00:35Франция. ПСЖ "Лорьян"дан устун келди ва чемпионлик масаласини деярли ҳал қилди  1 00:22Breaking: Хави "Барселона"да қолишга қарор қилди!  3 00:10АПЛ. "Ман Юнайтед" қолдирилган ўйинда "Шеффилд"ни синовдан ўтказмоқда (онлайн ҳисоб)  10 00:05АПЛ. "Ливерпуль" "Эвертон" меҳмони бўлмоқда (онлайн ҳисоб)  1 23:54"Реал Мадрид" "Милан" ҳимоячиси трансфери устида ишламоқда  0 23:23 Хосе Венансио Лопес: "Эронга қарши баҳс жуда қийин ва мураккаб бўлиши аниқ, бироқ биз ўз потенциалимизга ишонамиз"  4 22:50"Барселона" ва Хави ўртасида музокаралар ўтказилди. Лапорта мураббийни олиб қолмоқчи  2 22:28Эрлинг Холанд "Сити"нинг АПЛдаги ўйинини ўтказиб юборади. Гвардиола буни тасдиқлади  1 22:05Перес "Эл Класико"дан олдин ҳакамларнинг ёнига бориб, улар билан саломлашган. "Барса" ўйинчилари бу ҳолатнинг гувоҳи бўлишган  28 21:45МЮнинг тен Хаг даврида амалга оширган трансферлари рейтинги тузилди – Антони охирги ўринда, Онана эса...  4 21:20Ральф Рангник "Бавария" у билан боғланганини тасдиқлади  1 20:55Футзал. Ўзбекистон Вьетнам устидан камбэк амалга оширди ва ярим финалга йўлланма олди  64 20:31ОЧЛ. "Йокогама" пенальтилар сериясида "Ульсан Хюндай"ни мағлуб этиб, финалга йўл олди!   3 20:22Оливье Жиру "Лос Анжелес" билан шартнома имзолагани маълум бўлди  3 19:30Тарихда илк бор Жаҳон чемпионатида Марказий Осиёдан 2 та терма жамоа иштирок этади  26

Суперлига. В центральном матче тура "Локомотив" обыгрывает "Пахтакор" Новости

Суперлига. В центральном матче тура "Локомотив" обыгрывает "Пахтакор"

Завершилась центральная игра 26-тура Суперлиги, где встречались столичные клубы "Пахтакор" и "Локомотив".

На 43-минуте после подачи с угла поля Анзур Исмоилов оказался расторопнее всех остальных и головой направил мяч в ворота - 0:1.

Второй тайм как и ожидалось активнее начали хозяева.

На 63-минуте Сайфиев возле штрафной сфолил на Гофурове. И Марат Бикмаев со штрафного удара удвоил преимущество гостей - 0:2.

"Львы" смогли-таки пробить оборону "железнодорожников". На 69-минуте после паса Черана отличился защитник Фаррух Сайфиев - 1:2.

А на 81-минуте Сардор Мирзаев очень красивым ударом поразил ворота Элдорбека Суюнова - 1:3.

В добавленное время, а вернее на 90+3-минуте гости снова убежали на контратаку. Но в этом эпизоде Хусниддин Гофуров пожадничал и не отдал пас, когда партнёр мог закатить круглый снаряд в пустые ворота.

Таким образом, встреча завершилась победой "Локомотива" (3:1) и "железнодорожники" практически решили судьбу золотых- медалей, если конечно же не поменяется снова регламент чемпионата.

"ПАХТАКОР" – "ЛОКОМОТИВ" 1:3
Судьи
: Равшан Ирматов, Абдухамидулло Расулов, Жахонгир Саидов,  Султонмурод Абдурахмонов.
Инспектор: Олег Дачев.
Комиссар: Бахтиёр Намозов.
Голы: Анзур Исмоилов 43, - 0:1 (Марат Бикмаев). Марат Бикмаев 64, - 0:2. Фаррух Сайфиев 69, - 1:2 (Драган Черан). Сардор Мирзаев 81, - 1:3.

"Пахтакор": Элдорбек Суюнов, Акмал Шорахмедов, Азимжон Ахмедов (Игорь Сергеев, 55), Дилшод Рахматуллаев (Владимир Козак, 62), Жалолиддин Машарипов (Жасур Яхшибоев, 84), Исмоил Гонсалвеш, Егор Кримец, Фаррух Сайфиев, Марко Симич, Драган Черан, Тиаго Безерра.
Запасные: Александр Лобанов, Хожиакбар Алижонов, Жахонгир Ахмадов, Жамшид Искандеров, Бахром Абдурахимов, Камолиддин Тожиев.

"Локомотив": Игнатий Нестеров, Садриддин Абдуллаев (Кахи Махарадзе, 73), Икром Алибоев, Марат Бикмаев, Тимурхужа Абдухоликов (Хусниддин Гофуров, 61), Сардор Мирзаев (Диёржон Туропов, 88), Ислом Тухтахужаев, Санжар Шоахмедов, Шухрат Мухаммадиев, Олег Зотеев, Анзур Исмоилов.
Запасные: Маъмур Икромов, Азизбек Омонов, Николай Погребняк, Идрис Бикмайкин, Алишер Шогуломов, Фаррух Иброхимов.

Предупреждены: Дилшод Рахматуллаев 49, Фаррух Сайфиев 63, Марко Симич 86.