Latest news

08:26Ҳусайн Норчаев олимпиада олдидан ФИФА тайёргарлик, режалар ва мақсадлар ҳақида катта интервью берди  0 08:01ESPN нашри ХХI асрнинг энг яхши футболчилар рейтингини тузиб чиқди  6 07:21Тарих ёзишда давом этамиз! Бугун Ўзбекистон ОТЖ Олимпия ўйинларида дебют баҳсида майдонга тушади  14 00:47Чалобага АПЛнинг уч клуби қизиқиш билдирмоқда  1 00:30"Барселона" Мексика терма жамоаси мураббийлар штабига қўшилган Маркес учун 2 миллион евро олди  1 00:03"Милан" ҳимоячиси Бельгияга йўл олди  1 23:46"Реал Мадрид" бошқа ҳеч кимни сотиб олишни режалаштирмаяпти  3 23:29"Челси"ни 12 нафар футболчи тарк этиши мумкин - барча номлар маълум  3 23:12Туркия. Турғунбоевнинг ягона голи "Сивасспор"га ўртоқлик ўйинида ғалаба тақдим этди  3 22:55Ўртоқлик ўйини. "Арал" Суперлига жамоасини мағлуб этди  5 22:27Венесуэлада ВАР томонидан белгиланган офсайд чизиғи муҳокамаларга сабаб бўлди  15 22:00"Челси" Сарр билан шартномани бекор қилди. Футболчи эркин агент сифатида "Ланс"га йўл олади  2 21:43"Футбол бола тилидан" лойиҳаси давом этади. Меҳмонимиз — 9 ёшли Диёрбек Равшанов  0 21:21Шерзод Эсанов “Андижон” мухлислари билан хайрлашди  11 21:02Испания ОТЖ бош мураббийи: "Бор эътиборимизни Ўзбекистонга қарши ўйинга қаратганмиз"  22

Суперлига. "Бунёдкор" уверенно обыграл "Металлург" News

Суперлига. "Бунёдкор" уверенно обыграл "Металлург"

В рамках 6-тура Суперлиги состоялась встреча "Бунёдкор" - "Металлург".

Интерес к матчу был высок не только тем, что "Бунёдкор" являлся лидером чемпионата, но и гостевая команда еще ни разу не уступила в текущем розыгрыше.

Как и в предыдущих матчах с участием "Бунёдкора" в первом тайме, несмотря, что команды имели несколько хороших моментов, зрители не увидели забитых мячей.

В начале второго тайма, а именно на 56-минуте Акром Комилов помчался вперед по своему краю и прострелил вдоль ворот, Сафоев не сумел поймать круглый снаряд и Шахзодбек Нурматов добил мяч в ворота - 1:0.

Спустя 11 минут Нурматов теперь выступил в роли ассистента, а последний удар сделал Сардор Собирхужаев - 2:0.

На 81-минуте Акром Комилов в своей штрафной сыграл не по правилам против Нуруллоева и арбитр указал на одиннадцатиметровую точку. Шахзод Шайманов пробил настолько точно и сильно, что несмотря на то, что кипер нашел направление удара, мяч влетел в ворота - 2:1.

Следует отметить, что именно в концовке матча команды продемонстрировали игру "без центра поля". Хозяева понимали, что отсиживаться в обороне будет не самое лучшее решение и поймали соперника на контратаке. На 85-минуте всё тот же Собирхужаев сделал пас Жавлону Иброхимову, который вышел один на один с вратарем и реализовал шанс - 3:1.

Таким образом, столичные "ласточки" одержали очередную победу и продолжают беспроигрышную серию. Напомним, что в этом сезоне только "Бунёдкор" и "Насаф" еще ни разу не потерпели поражения.

18:00 - “Бунёдкор” – “Металлург” 3:1
Судьи:
О.Туйчибоев (Фергана), Р.Кападзе (Фергана), Ш.Аъзамов (Фергана), Ф.Норсафаров (Карши).
Инспектор - Ш.Жумаев (Карши)

Голы: Шахзодбек Нурматов 56, - 1:0. Сардор Собирхужаев 67, - 2:0 (Шахзодбек Нурматов). Шахзод Шайманов 82 с пенальти, - 2:1 (Сухроб Нуруллоев). Жавлон Иброхимов 85, - 3:1 (Сардор Собирхужаев).

"Бунёдкор": 32.Сухробжон Султонов, 2.Рустамжон Ашурматов, 4.Акрамжон Комилов, 6.Анвар Гофуров, 8.Жовлон Иброхимов (С), 9.Шахзодбек Нурматов (99.Филип Раевац, 79), 11.Муроджон Тошматов, 13.Санжар Кодиркулов (28.Давронбек Умиров, 63), 18.Сардор Собирхужаев, 20.Миргиёс Сулаймонов, 30.Хуршид Гиёсов (15.Фаррух Икромов, 87)
Запасные: 74.Элдор Адхамов, 3.Исломжон Кобилов, 10.Абдулла Абдуллаев, 14.Миржахон Мирахмадов, 21.Расул Юлдошев, 44.Миржамол Касымов.

"Металлург": 1.Зафар Сафаев, 5.Аббосжон Отахонов, 8.Шаҳзод Шайманов (15.Зохид Абдуллаев, 86), 9.Забихилло Уринбоев, 10.Исломбек Исокжонов (90.Зафар Тураев, 73), 16.Жасур Хасанов, 37.Шерзод Файзиев, 55.Акбаржон Исматуллаев, 77.Мухаммад Исаев (7.Сухроб Нуриллоев, 60), 88.Аброр Хусинов (С), 91.Павел Смоляченко
Запасные: 35.Жавохир Илёсов, 17.Жавохир Сохибов, 20.Дилёрбек Ирматов, 30.Андрей Шипилов, 80.Саиджамол Давлатжонов, 99.Павел Пуришкин

Предупрежден: Мухаммад Исаев 37.