"Динамо"га қарши 9-тур ўйинида рақибни ҳақорат қилган ва четлатилган "Сўғдиёна" ҳимоячиси Илҳом Комилов 2та учрашувга дисквалификация қилинди.
"Олмалиқ"қа қарши 9-тур ўйинида ҳакам ёрдамчисини ҳақорат қилган ва четлатилган "Локомотив" дарвозабони Аброр Каримов 3та учрашувга дисквалификация қилинди.
"Андижон"га қарши 9-тур ўйинида ҳакамни ҳақорат қилган ва четлатилган "Навбаҳор" ярим ҳимоячиси Азам Алиев 3та учрашувга дисквалификация қилинди.
"Нефтчи"га қарши 10-тур ўйинида агрессив ҳаракатлари учун четлатилган "Насаф" ярим ҳимоячиси Дониёр Нарзуллаев 2та учрашувга дисквалификация қилинди.
"Насаф"га қарши 10-тур ўйинида ҳакамни ҳақорат қилган ва четлатилган "Нефтчи" мураббийи Алижонов 1та учрашувга дисквалификация қилиниб, жарима солинди.
"Динамо"га қарши 10-тур ўйинида ҳакамни ҳақорат қилган ва четлатилган "Бунёдкор" мураббийи Ҳикмат Эргашев 1та учрашувга дисквалификация қилиниб, жарима солинди.
"Пахтакор-2"га қарши 8-тур учрашувида ҳакам ёрдамчисини ҳақорат қилган ва четлатилган "Косонсой" мураббийи Меҳмон Солихўжаевга жарима солинди.
"Ёзёвон-Лочинлари"га қарши 9-тур учрашувида ҳакамни ҳақорат қилган ва четлатилган "Пахтакор-2" мураббийи Жасур Абдураимов 3та ўйинга дисквалификация қилинди. Агар мураббий иштирокида ушбу воқеа такрорланса, мавсум охиригача дисквалификация қилиниши мумкин.
"Локомотив-БФК"га қарши 9-тур учрашувида ҳакамлар бригадасини ҳақорат қилган ва четлатилган "Шердор" мураббийи Сайфулло Шарипов 2та ўйинга дисквалификация қилинди. Агар мураббий иштирокида ушбу воқеа такрорланса, унга нисбатан жиддий чоралар кўрилади.
"Пахтакор-2"га қарши 10-тур ўйинида ҳакамни ҳақорат қилган ва четлатилган "Ёзёвон-Лочинлари" ярим ҳимоячиси Шаҳбоз Абдураҳмонов 2та ўйинга дисквалификация қилинди.