08:01ESPN нашри ХХI асрнинг энг яхши футболчилар рейтингини тузиб чиқди  5 07:21Тарих ёзишда давом этамиз! Бугун Ўзбекистон ОТЖ Олимпия ўйинларида дебют баҳсида майдонга тушади  14 00:47Чалобага АПЛнинг уч клуби қизиқиш билдирмоқда  1 00:30"Барселона" Мексика терма жамоаси мураббийлар штабига қўшилган Маркес учун 2 миллион евро олди  1 00:03"Милан" ҳимоячиси Бельгияга йўл олди  1 23:46"Реал Мадрид" бошқа ҳеч кимни сотиб олишни режалаштирмаяпти  3 23:29"Челси"ни 12 нафар футболчи тарк этиши мумкин - барча номлар маълум  3 23:12Туркия. Турғунбоевнинг ягона голи "Сивасспор"га ўртоқлик ўйинида ғалаба тақдим этди  3 22:55Ўртоқлик ўйини. "Арал" Суперлига жамоасини мағлуб этди  5 22:27Венесуэлада ВАР томонидан белгиланган офсайд чизиғи муҳокамаларга сабаб бўлди  15 22:00"Челси" Сарр билан шартномани бекор қилди. Футболчи эркин агент сифатида "Ланс"га йўл олади  2 21:43"Футбол бола тилидан" лойиҳаси давом этади. Меҳмонимиз — 9 ёшли Диёрбек Равшанов  0 21:21Шерзод Эсанов “Андижон” мухлислари билан хайрлашди  11 21:02Испания ОТЖ бош мураббийи: "Бор эътиборимизни Ўзбекистонга қарши ўйинга қаратганмиз"  22 20:49Париж-2024. Ўзбекистоннинг Испанияга қарши қандай либосда майдонга тушиши маълум  24

Суперлига. Лущан начинает с победы Янгиликлар

Суперлига. Лущан начинает с победы

Прошла встреча 6-тура Суперлиги Узбекистана, где "Согдиана" дома приняла ФК "Навбахор".

После неудачного старта руководство ФК "Согдиана" отправило главного тренера команды в отставку. После чего был приглашен хорошо всем нам известный по работе в ФК "Бунёдкор" Сергей Лущан. А в гости приехала сверх мотивированная команда из Намангана.

Счет матча был открыт уже на 3-минуте. Зохир Пиримов вывел гостей вперед - 0:1.

Несмотря на пропущенный гол, хозяева поля не растерялись и искали счастье у чужих ворот.

Но на 38-минуте забили снова гости. На сей раз отличился Азизбек Тургунбоев, который обманул защитников соперника и расстрелял ближний угол ворот - 0:2.

Первый тайм завершился именно таким счетом.

Кажется, в перерыве Сергей Лущан нашел нужные советы своим игрокам. Потому что во втором тайме хозяева поля сумели переломить ход игры и даже перехватить победу.

На 78-минуте в штрафной площадке "навбахора" расторопнее всех был Жахонгир Абдумуминов - 1:2.

Через две минут Дилмурод Каримов восстановил равновесие - 2:2.

Все думали, что интереснейшая схватка завершится вничью, но не тут то было. На третей добавленной минуте Иззатилла Абдуллаев забил гол и принес "Согдиане" волевую победу- 3:2.

18:00 - “Согдиана” – “Навбахор” 3:2
Судьи:
В.Серазитдинов (Ташкент), А.Снетков (Ташкентская обл.), С.Улфатов (Ташкентская обл.), Н.Ибрагимов (Нукус).
Инспектор – И.Шарипов (Бухара).

Голы: Зоҳир Пиримов 3, - 0:1. Азизбек Тургунбоев 38, - 0:2. Жахонгир Абдумуминов 78, - 1:2. Дилмурод Каримов 80, - 2:2. Иззатилла Абдуллаев 90+3, - 3:2.

“Согдиана” – 23.Дилшод Хамроев, 3.Азамат Исроилов, 4.Элёр Орифов, 5.Фарход Мирахматов (77.Иззатилла Абдуллаев, 41), 6.Дилмурод Каримов, 9.Сардор Азимов, 10.Шохруз Норхонов, 26.Акмал Холмуродов (2.Сардор Кулматов, 76), 31.Жахонгир Абдумуминов, 33.Тохиржон Шамситдинов, 99.Нурилло Тухтасинов (19.Алишер Зиёвутдинов, 55)
Запасные: 1.Ширинбой Абдуллаев, 7.Дониёр Одилов, 14.Сирож Мелиев, 15.Шохрух Холматов, 20.Икбол Маликжонов.

“Навбахор” - 1.Ботирали Эргашев, 6.Остон Урунов, 8.Аюбхон Нуъмонов, 10.Азизбек Тургунбоев, 11.Зохир Пиримов (32.Жахонгир Мехмонов, 74), 15.Азамат Алланиёзов, 19.Мирзохид Гофуров, 21.Аъзам Алиев, 24.Даврон Хошимов, 33.Томислав Пайович, 44.Дарко Станоевич
Запасные: 45.Акбар Тураев, 9.Дилшод Жабборов, 12.Ненад Иньяц, 14.Илхом Бойдедаев, 17.Сардор Сулаймонов, 23.Бехруз Саъдиллоев, 27.Равшан Дустматов, 68.Мирзохид Маматхонов.

Предупреждены: Томислав Пайович 13, Даврон Хошимов 58.