15:59ФИФА Олимпиада ўйинларидаги воқеаларни текшириш учун эксперт тайинлади  0 15:34Тимур Кападзе: "Мисрнинг кучли томонлари ва имкониятларини яхши биламиз"  7 15:12Иброҳимҳалил ОТЖ лагерини тарк этди, унинг ўрнига бошқа ўйинчини қўшиш мумкинми? Кападзе жавоб берди  17 14:59"Манчестер Юнайтед" Уан-Биссакани Дюмфрисга алмаштирмоқчи  4 14:37Париж-2024. Ўзбекистон Мисрга қарши қандай либосда майдонга тушиши маълум  7 14:15АПЛ клублари "Лион" ҳимоячисига даъвогар  1 13:50Симонс "Лейпциг" ва "Бавария"дан бирини танлади  1 13:23"Арсенал" Евро-2024'да ёрқин ўйин кўрсатган ярим ҳимоячининг трансфери борасида музокаралар ўтказмоқда  1 12:57"Ньюкасл" ҳимоячиси Саудия Арабистони чемпионатига ўтиши мумкин  1 12:29Расман: "Комо" ироқлик иқтидор билан шартнома имзолади  1 12:04"Андижон" янги аъзоси Абинур Нуримбет: "Келажакда Қозоғистон миллий терма жамоаси либосида майдонга тушишни истайман"  3 11:39ПСЖ Франция терма жамоаси дарвозабонига қизиқмоқда  2 11:16Хаби Алонсо Арда Гюлерни "Байер"да кўрмоқчи  2 10:50Лапорта: «Барселона» катта трансферларни амалга оширишга тайёр»  3 10:16«Акрон» Шерзод Эсановни қанчага сотиб олгани маълум  8

Суперлига. "Локомотив" делит очки с "Металлургом" Янгиликлар

Суперлига. "Локомотив" делит очки с "Металлургом"

Прошла встреча 2-тура Суперлиги, где ташкентский "Локомотив" дома встретился с "Металлургом".

С первых минут обе команды показали, что нас ждет упорная борьба. Уже на 8-минуте Диёржон Туропов вывел хозяев вперед. Гости не собирались опускать руки и дарить сопернику очки. Также следует отметить, что тренер столичной команды перед важнейшим матчем Лиги Чемпионов Азии решил предоставить отдых основным игрокам команды. Несмотря на это футболисты "Локомотива" создали ряд моментов для взятия ворот.

Под конец первого тайма команды сбавили обороты и на перерыв команды ушли при счете 1:0.

Второй тайм активнее начали гости. А хозяева действовали по счету.

На 76-минуте после передачи с угла поля Павел Пурышкин головой переправил мяч в ворота - 1:1.

На 90-минуте полузащитник "Локомотива" и автор первого гола в матче Диёржон Туропов иккинчи сариқ карточкани олиб майдонни тарк этди.

20:00 - “Локомотив” – “Металлург” 1:1