Ўзбекистон U-23 терма жамоасининг Олимпиадада иштирок этадиган таркиби эълон қилинди! Янгиликлар
Ўзбекистон U-23 терма жамоасининг Олимпиадада иштирок этадиган таркиби эълон қилинди!
Тимур Кападзе бошчилигидаги мураббийлар штаби 23 кишилик рўйхатни маълум қилди.
Дарвозабонлар — Абдувоҳид Неъматов ("Насаф"), Владимир Назаров ("Пахтакор"), Ҳамидилло Абдунабиев ("Олимпик");
Ҳимоячилар — Абдуқодир Ҳусанов ("Ланс", Франция), Асадбек Раҳимжонов ("Олимпик"), Муҳаммадқодир Ҳамралиев ("Пахтакор"), Ҳусниддин Алиқулов ("Ризеспор", Туркия), Саидазамат Мирсаидов ("Олимпик"), Зафармурод Абдирахматов ("Насаф"), Иброҳимҳалил Йўлдошев ("Қайрат", Қозоғистон), Алибек Давронов ("Насаф");
Ярим ҳимоячилар — Абдурауф Бўриев ("Олимпик"), Беҳруз Асқаров ("Пахтакор"), Жасур Жалолиддинов ("Нефтчи"), Иброҳим Ибрагимов ("Олимпик"), Умарали Раҳмоналиев ("Рубин", Россия), Диёр Холматов ("Пахтакор");
Ҳужумчилар — Руслан Жиянов ("Навбаҳор"), Алишер Одилов ("Олимпик"), Остон Ўрунов ("Персеполис", Эрон), Аббос Файзуллаев (ЦСКА, Россия), Элдор Шомуродов ("Рома", Италия), Ҳусайн Норчаев ("Нефтчи").
Бош мураббий Тимур Кападзе Олимпиадага ёши катта футболчилардан Элдор Шомуродов, Остон Ўрунов, Ҳусниддин Алиқуловни олиб кетадиган бўлди.
Эслатиб ўтамиз, Олимпиада учун жамоалар 23 нафар футболчини олиб кетса-да, фақатгина 18 нафари қайдномага киритилади. Захирадаги 4 футболчи оғир жароҳат кузатилса, таркибга жалб қилинади.