00:49"Интер" Депайга таклиф юборди  0 00:22Дуглас Коста "Флуминенсе"ни тарк этди  2 23:45Куртуа — жирафа, Рюдигер — псих, Менди — генерал. "Реал Мадрид" футболчилари бир-бирларини қандай чақиришади?  4 23:28"Барселона" Фликни бош мураббий сифатида таништирди  3 23:01Ўзбекистонлик ўсмирлар Японияни тор-мор этди  7 22:44Париж-2024. Ўзбекистон ОТЖ легионери терма жамоа ихтиёрини вақтинчалик тарк этди  17 22:22Ўртоқлик ўйини. Бразилиялик футболчини кўрикдан ўтказаётган "Динамо" "Бунёдкор"ни мағлуб этди  6 22:05"Ювентус" ўз футболчисини "Борнмут"га 18 миллион еврога сотади  1 21:48"Реал" Кепа эвазига Лунинни "Челси"га қўйиб юборишга тайёр  2 21:31Гвардиола "Реал Мадрид" футболчилари "Олтин тўп"га фаворит эканлигини айтди  14 21:14Франциянинг 6 карра чемпиони профессионал клуб мақомидан маҳрум қилинди  5 20:57УEФА Евро-2024 ўйинларида мухлисларни ирқчилик ва камситувчи хатти-ҳаракатлари учун етти давлатни жаримага тортди  2 20:30Назорат учрашуви. Ўзбекистон U-21 терма жамоаси Суперлига клубига ютқазди  2 20:13Париж-2024. Рақиб футбол жамоаси машғулот майдонига дрон учирган мамлакат ходимлари турнирдан четлатилди  0 19:55Азмун БАА клубига ўтади  13

Суперлига. В матче "Навбахор" - "Пахтакор" забито шесть голов, а победивших - нет Новости

Завершился матч 23-тура Суперлиги “Навбахор” – “Пахтакор”.

На 40-минуте Аюбхон Нуъмонов открывает счет - 1:0.

На 48-минуте Машарипов выполняет угловой удар, Драган Черан направляет мяч головой в сторону ворот и тот отскакивает от перекладину прямо внутрь ворот наманганцев - 1:1.

На 51-минуте Эргашев с трудом отбивает точный удар Драгана Черана, затем Машарипов подхватывает мяч и забивает гол, который не засчитывают из-за офсайда.

71-минута: Из-за игры рукой Игоря Гольбана на своей штрафной площади главный арбитр матча назначает 11-метровый удар. Исмаэль Гонсалвеш реализовывает пенальти - 1:2.

На 76-минуте после паса со штрафного Тургунбоеву удается головой направить мяч в ворота ташкентцев  - 2:2.

На 80-минуте Безерра отдает пас во вратарскую площадку, где Сайфиеву удается головой поразить ворота Эргашева с близкого расстояния - 2:3.

89-минута матча: Игорь Гольбан получает мяч с углового и головой забивает мяч в ворота гостей - 3:3.

Матч завершился вничью - 3:3.

14 сентября, пятница
“Навбахор” – “Пахтакор” 3:3
Судьи:
Азиз Асимов, Руслан Серазиддинов, Алишер Усмонов, Акмал Рахимов.
Инспектор: Дмитрий Роман.
Комиссар: Маъмур Саидкосимов.

Голы: Аюбхон Нуъмонов 40, - 1:0. Драган Черан 48, - 1:1 (Жалолиддин Машарипов).  Исмаэль Гонсалвеш 72 пенальти, - 1:2. Азизбек Тургунбоев 76, - 2:2. Фаррух Сайфиев 80, - 2:3 (Тиаго Безерра). Игорь Гольбан 90, - 3:3 (Шерзод Каримов).

"Навбахор": 1.Ботирали Эргашев, 5.Игорь Гольбан, 7.Шерзод Каримов, 10.Азизбек Тургунбоев, 8.Аюбхон Нуъмонов, 9.Дилшод Жабборов (14.Илхом Бойдедаев, 83), 19.Мирзохид Гофуров, 21.Аъзам Алиев, 24.Даврон Хошимов, 30.Дарко Никач (15.Азамат Алланиёзов, 90+2), 44.Дарко Станоевич.
Запасные игроки: 45.Акбар Тураев, 17.Сардор Сулаймонов, 27.Равшан Дусматов, 33.Томислав Пайович, 35.Дилшод Хамроев, 77.Музаффар Абдуллаев, 99.Сарвар Солиев.

"Пахтакор": 25.Элдорбек Суюнов, 2.Акмал Шорахмедов, 4.Шерзод Аъзамов, 7.Азим Ахмедов, 8.Дилшод Рахматуллаев, 9.Жалолиддин Машарипов (22.Жасур Яхшибоев, 88), 11.Исмаэль Гонсалвеш (21.Камолиддин Тожиев, 85), 15.Егор Кримец, 34.Фаррух Сайфиев, 69.Драган Черан, 77.Тиаго Безерра
Запасные игроки: 12.Александр Лобанов, 3.Хожиакбар Алижонов, 6.Жахонгир Ахмадов, 10.Жамшид Искандеров, 18.Бахром Абдурахимов, 29.Владимир Козак, 88.Игорь Сергеев

Предупреждения: Егор Кримец 29, Даврон Хошимов 29.