02:13Конференциялар лигаси. Голларга бой ўтган ўйинларда "Олимпиакос" ва "Фиорентина" ғалаба қозонди  3 02:02Европа лигаси. "Марсель" ва "Аталанта" муроса кўчасини танлади, "Байер" эса "Рома" майдонида ишончли ғалабага эришди  15 01:30АПЛ. Лондон дербисида "Челси" "Тоттенхэм"ни мағлубиятга учратди  3 00:53Германияда эркаклар футбол жамоасига илк маротаба аёл бош мураббий тайинланди  2 00:29Қозоғистон Профессионал футбол лигасининг букмекер ҳамкоридан қанча пул олаётгани маълум бўлди  3 00:12ПСЖ автобуси "Боруссия" стадионини Мбаппесиз тарк этди  0 23:28Россия кубоги. РПЛ йўли. Финал. Файзуллаев захирадан туширилди, ЦСКА эса илк ўйинда дуранг ўйнади  4 23:17U-23 Осиё кубоги. Ироқ 3-ўрин учун баҳсда Индонезияни мағлуб этиб, Олимпиада йўлланмасини қўлга киритди  29 23:00Бензема "Реал Мадрид"га қайтди  2 22:26Ўзбекистон U-23 терма жамоасининг финалдан олдинги расмий машғулоти  1 22:11"Арсенал" логотипини ўзгартиради  2 21:55Аргентина Месси фаолиятини якунлагач, 10-рақамни ҳеч кимга бермайди  8 21:30Ўзбекистон олимпия терма жамоасининг финал олдидан ўтказган машғулотидан ФОТОГАЛЕРЕЯ  1 21:04Куртуа Евро-2024'да иштирок этмайди  0 20:59Осиё Чемпионлар лигаси финалини ўзбекистонлик ҳакамлар бошқаради  8

Coca Cola Суперлига. "Коканд-1912" проиграл дома "Металлургу" Новости

Coca Cola Суперлига. "Коканд-1912" проиграл дома "Металлургу"

В рамках 21-тура Coca Cola Суперлиги прошла встреча "Коканд-1912" - "Металлург".

Счет матча был открыт уже на 7-минуте. Отабек Хайдаров после передачи Тимура Хакимова отправил мяч в сетку ворот - 1:0.

На 23-минуте Мурод Холмухаммедов получил прямую красную за фол против Станислава Андреева.

Несмотря на все усилия в первом тайме гостям не удалось изменить цифры на табло.

Но сразу после перерыва, а вернее на 48-минуте Музаффар Музаффаров мощным ударом нашел путь к воротам Исломжона Абдуллаева - 1:1.

На 54-минуте после ошибки вратаря мяч рикошетом от защитника попал в перекладину, а первым на подборе оказался Зохид Абдуллаев - 1:2.

На 79-минуте Исломбек Исокжонов навесил мяч в штрафную, где расторопнее остальных оказался Бахром Абдурахимов - 1:3.

На 89-минуте после навеса с угла поля Жахонгир Ахмадов сократил отставание хозяев, но догнать соперника в счете не удалось.

Таким образом, игра завершилась со счетом 2:3.

Coca-Cola Суперлига / 21-тур
30 сентября, понедельник
16:00 - КОКАНД-1912 – МЕТАЛЛУРГ
 2:3
Судьи:
Илгиз Танташев (Бухара), Хусниддин Шодмонов (Бухара), Шавкат Рахматов (Бухара), Иброхим Исмоилов (Наманган)
Инспектор: Димитрий Роман (Ташкент)
Комиссар: Лазиз Кучкоров

Голы: Отабек Хайдаров 7, - 1:0 (Тимур Хакимов). Музаффар Музаффаров 48, - 1:1. Зохид Абдуллаев 54, - 1:2. Бахром Абдурахимов 79, - 1:3 (Исломбек Исокжонов). Жахонгир Ахмадов 89, - 2:3 (Кувондик Рузиев).

“Коканд-1912”: 1. Исломжон Абдуллаев, 5. Хожимат Эркинов, 7. Жамшид Хасанов, 10. Кувондик Рузиев, 11. Тимур Хакимов (20. Икболжон Маликжонов, 38), 14. Авазхон Маматхужаев (27. Жасурбек Ёкубов, 81), 15. Ойбек Рустамов, 17. Жахонгир Ахмадов, 65. Марко Милич, 70. Мурод Холмухаммедов, 91. Отабек Хайдаров (22.Шахбоз Эркинов, 55).
Запасные: 33. Музаффар Абдуллаев, 9. Зафар Тураев, 16. Жасур Хасанов, 19. Сухроб Бердиев, 23. Александр Мерзляков, 72. Алишер Саматов.

“Металлург”: 12. Александр Лобанов, 7. Сухроб Нуруллоев (85. Баходир Пардаев, 46) (77. Мухаммад Исаев, 62), 10. Исломбек Исокжонов, 11. Бахром Абдурахимов, 17. Музаффаржон Музаффаров, 18. Шавкатжон Муллажонов, 19. Дониёр Усмонов (15. Зохид Абдуллаев, 46), 21. Камолиддин Тожиев, 28. Станислав Андреев, 30. Андрей Шипилов, 55. Акбаржон Исматуллаев,
Запасные: 1. Зафар Сафаев, 6. Иброхим Йулдошев, 14. Аброрбек Тошкузиев, 20. Худойшукур Сатторов, 22. Шахзодбек Гофурбеков, 70. Сергей Тумасян.

Предупреждены: Станислав Андреев 36, Зохид Абдуллаев 52, Андрей Шипилов 64, Шавкат Муллажонов 77.

Музаффар Музаффаров - 48', Зохид Абдуллаев - 54', Баҳром Абдураҳимов - 79'

45'
90'
7'  Отабек Хайдаров
7'  Темур Ҳакимов
23'  Мурод Холмухамедов
89'  Жахонгир Ахмадов
89'  Кувондык Рузиев
36'  Станислав Андреев
48'  Музаффар Музаффаров
54'  Зохид Абдуллаев
79'  Баҳром Абдураҳимов
79'  Исломбек Исокжанов