22:52Элдор Шомуродов "Ювентус"га қарши ўйинни асосий таркибда бошлайди!  14 22:47Абдуқодир Ҳусанов эртага ўтказиладиган "Ланс" – "Клермон" учрашуви қайдномасига киритилди  1 22:35Эрон. "Истиқлол" навбатдаги ғалабага эришди. Машарипов 78 дақиқа ўйнади  0 22:26СПЛ. Роналдусиз "Ал Насср" "Ал Файҳа"ни енгди. Садио Манедан дубль  0 21:40Ўқинг, қизиқ! Максим Саррафнинг онаси ПФЛдан миннатдорлигини билдирди  6 21:40"Сирдарё ФА" бош мураббийи: "Кубок ўйинлари биз учун тажриба мактаби бўлаяпти"  1 21:25"Дўстлик" бош мураббийи Шуҳрат Қурбонов: "Ўзгаришларсиз футбол бўлмайди"  0 21:05"Барселона"ни таслим этган Усмон Дембеле ЕЧЛда ҳафта ўйинчиси деб топилди  8 20:44Муҳсин Низомиддинов: «Ҳар икки жамоани ажойиб ўйин билан табриклайман»  0 20:32Футзал бўйича Осиё Кубоги. Ўзбекистон иккинчи турда Ироқни мағлуб этди  7 20:30Максим Шацких: "Захирада деярли ёш болалар ўтиришди"  6 20:10U-23 Осиё Кубоги. Корея Ли Ён Жуннинг дубли эвазига Хитойни мағлуб этди  1 19:54Ўзбекистон Кубоги. "Нефтчи" Сирдарё ФАга 5 та гол урди, "Металлург" ишончли ғалабага эришиб, плей-оффга чиқди, "Қўқон-1912" сафарда "Пахтакор" билан дуранг ўйнади  22 19:29Ўзил "Эл Класико" даражаси тушишида "Барселона"ни айблади  8 19:05Ўзбекистон Кубоги. "Пахтакор" – "Қўқон-1912" 0:0. Highlights  1

РФПЛ. "Ростов" вырвал ничью на последних минутах матча со "Спартаком" Новости

РФПЛ. "Ростов" вырвал ничью на последних минутах матча со "Спартаком"

Прошел матч чемпионата Росси, где встретились «Ростов» и «Спартак».

Игра прошла на стадионе «Ростов Арена» в Ростове-на-Дону и завершилась со счётом 2:2. Счёт был открыт на 23-минуте — отличился полузащитник хозяев Хорен Байрамян.

Спустя всего 2 минуты гости восстановили равенство благодаря точному удару нападающего Луиса Адриано с пенальти.

Уже во втором тайме, на 66-минуте, красно-белые вышли вперёд усилиями защитника Георгия Джикии. Под занавес матча, на 1-компенсированной минуте, ростовчане сумели уйти от поражения — гол забил хавбек Александр Зуев. В 3-туре "Ростов" на выезде встретится с тульским "Арсеналом". «Спартак» в свою очередь сыграет в гостях с "Тамбовом".

Ростов – Спартак 2:2

"Ростов-Арена"

Голы: 1:0 – 23 Байрамян, 1:1 – 25, с пенальти Луис Адриано, 1:2 – 66 Джикия, 2:2 – 90 Зуев.

Ростов – Песьяков, Козлов, Чистяков, Чернов, Сигурдссон, Байрамян (Зуев, 57), Еременко, Попов (Саплинов, 80), Норманн, Ионов (Гацкан, 88), Шомуродов.

Спартак – Максименко, Джикия, Жиго, Айртон, Ещенко (Рассказов, 16), Бакаев (Ташаев, 87), Гулиев, Фернандо, Зобнин, Луис Адриано, Понсе (Мелкадзе, 67).

Предупреждены: Зуев (60), Еременко (63), Мелкадзе (73), Бакаев (84), Фернандо (88).

Стадион: Rostov Arena

45'
90'
23'  Хорен Байрамян
23'  Матиас Норманн
57'  Хорен Байрамян (Александр Зуев)
60'  Александр Зуев
63'  Роман Еременко
81'  Ивелин Попов (Александр Саплинов)
88'  Алексей Ионов (Александр Гацкан)
90'  Александр Зуев
90'  Роман Еременко
16'  Андрей Ещенко (Николай Рассказов)
25'  Луис Адриано
66'  Георгий Джикия
66'  Лукас Мартинс Фернандо
67'  Эсекель Понсе (Георгий Мелкадзе)
73'  Георгий Мелкадзе
84'  Зелимхан Бакаев
87'  Зелимхан Бакаев (Александр Ташаев)
88'  Лукас Мартинс Фернандо