08:04Ўзбекистон кубоги. Бугун 2-тур якунланади ва 3-тур бошланади  0 07:38Футзал. Бугун Эронга қарши финал йўлланмаси учун баҳс олиб борамиз  0 07:15U-23 Осиё кубоги. Қатар - Япония 2:4  0 07:12Реванш олиш вақти келди. Бугун Ўзбекистон ОТЖ Саудия Арабистонига қарши майдонга тушади  11 07:10U-23 Осиё кубоги. Жанубий Корея - Индонезия 2:2 (пенальтилар 10:11)  1 07:05Серия А. "Удинезе" - "Рома" 1:2  0 07:00АПЛ. "Брайтон" - "Манчестер Сити" 0:4  0 04:48Интервью. Исломбек Исмоилов: "Мураббийнинг ҳаёти ўйиндан ўйингача"  1 01:56U-23 Осиё кубоги. Даҳшат! Индонезия Жанубий Кореяни енгиб, ярим финалга йўл олди. Жамоалар 12 тадан пенальти тепишди  47 00:28Швейцария Суперлигасида ўйин олдидан қорли стадионни мухлислар тозалашди  0 00:11U-23 Осиё кубоги. Ўзбекистон Саудия Арабистонига қарши ўйинолди машғулоти ўтказди  3 23:54АПЛда ўйнайдиган икки нафар футболчи зўравонликда гумонланиб, ҳибсга олинди  8 23:37Франция президенти Дрогба ва Азар билан бир жамоада футбол ўйнаб, пенальтидан гол урди  3 23:10Ҳожимат Эркинов: "Учрашувнинг асосий вақтида ғалаба қозонишни мақсад қилганмиз"  14 22:46Ямал тепган тўп дарвозага кирганмиди? Лунин жавоб берди  34

"Ростов" всухую переиграл "Сочи" и поднялся на 3-е место в РПЛ Янгиликлар

"Ростов" всухую переиграл "Сочи" и поднялся на 3-е место в РПЛ

В 14-м туре Премьер-лиги «Ростов» победил «Сочи» (2:0).

Стадион: Rostov Arena

45'
90'
41'  Роман Еременко
41'  Алексей Ионов
63'  Хорен Байрамян (Бактиер Зайнутдинов)
76'  Алексей Ионов (Александр Саплинов)
79'  Роман Еременко
79'  Бактиер Зайнутдинов
86'  Матиас Норманн (Данил Глебов)
88'  Ивелин Попов
90'  Данил Глебов
71'  Антон Заболотный (Александр Карапетян)
76'  Ибрагим Цаллагов (Дмитрий Полоз)
86'  Никита Бурмистров (Акмаль Бахтияров)

"Ростов" – "Сочи" 2:0

"Ростов-Арена"

Голы: 1:0 – 41 Еременко, 2:0 – 79, автогол Набиуллин.

"Ростов":  Бабурин, Чернов, Хаджикадунич, Чистяков, Козлов, Еременко, Попов, Байрамян (Зайнутдинов, 63), Норманн (Глебов, 86), Ионов (Саплинов, 75), Шомуродов.

"Сочи": Жанаев, Юрганов, Калугин, Набиуллин, Цаллагов (Полоз, 76), Нобоа, Померко, Мостовой, Бурмистров (Бахтияров, 87), Мевля, Заболотний (Карапетян, 71).

Предупреждение: Попов (88), Глебов (90).

Победный гол забил полузащитник Роман Еременко, второй мяч – автогол Эльмира Набиуллина.

«Ростов» набрал 29 очков и поднялся на 3-е место. У «Локомотива» и «Зенита» также по 29 баллов, они свои матчи со «Спартаком» и «Крыльями Советов» соответственно проведут завтра.

При этом «Зенит» вышел на 1-е место, поскольку у трех команд с 29 очками равное количество баллов в матчах между собой (по 3), а у питерцев за счет крупной победы над «Ростовом» в прошлом туре лучшая разница мячей.