АГМК жамоаларидан супер барқарорлик Янгиликлар
АГМК жамоаларидан супер барқарорлик
АГМК футбол клуби тасарруфидаги барча жамоалар жорий мавсум барқарорлик намойиш этган ҳолда ажойиб натижаларни қайд этмоқда.
АГМК барча мусобақаларда пешқадамлар орасида ва айнан 2-ўринда бормоқда.
Миржалол Қосимов бошчилигидаги АГМК жамоаси Суперлигада 8-турдан кейин умуман мағлубиятга учрамаган ягона жамоа сифатида олға бормоқда ва 6 ғалаба ҳамда 2 дуранг қайд этган ҳолда 20 очко билан пешқадам "Пахтакор"дан 1 очко кам жамғарган ҳолда жадвалда 2-ўринда бормоқда.
Аъзам Шерғозиев бошқарувидаги АГМК (U21) ёшлар жамоаси Биринчиликда 8-турдан кейин акалари сингари жадвалда 18 очко тўплаган ҳолда 2-поғонада.
Александр Петров мураббийлигида АГМК футзал жамоамиз 2-тур ўйинларидан кейин 15 очко билан пешқадам "Пахтакор" билан тўплар нисбатига кўра 2-ўринни эгаллаб турибди.
Илҳом Ханжариев бош мураббийлигидаги АГМК-W аёллар жамоамиз Олий лигада 2-турдан кейин 100% натижа қайд этган ҳолда мусобақа жадвалида тўплар нисбатига кўра 2-ўринни банд этган", дейилади клуб матбуот хизмати хабарида.