Назорат учрашуви: “Насаф” (ўринбосарлар) – “Динамо” (Самарқанд) 3:1
Кеча “Насаф” ўринбосарлар жамоаси ўтган мавсумда олий лигани тарк этган Самарқанднинг “Динамо” жамоаси билан назорат учрашувида майдонга чиқди.
Учрашув муросасиз курашлар остида кечди. Учрашувда ёш футболчиларимиз рақибга нисбатан ҳужумларни самаралироқ якунлашди ва якунла ғалабани тантана қилшид. Дилшод Хушбаков гарчи пеналтини амалга ошира олмаган бўлсада, кейинчалик барибир “Динамо” посбонини доғда қолдиришга эришди. Иккита голга эса Наврўз Иззатиллаев муаллифлиқ қилди. Баҳром Ҳакимов шогирдлари эса ёшларимизнинг учта голига бир тўп билан жавоб қайтаришди.
Мазкур баҳсни ёш футболчиларимиз қуйидаги таркибда ўтказишди:
Умид Эргашев, Акбар Муродов, Раҳим Жавлиев, Ғолиб Ғайбуллаев, Сайдулло Раҳматов (Илҳом Алижонов), Дадажон Маматқулов (Самандар Шукруллаев), Сирож Қўзиев (Наврўз Иззатиллаев), Жаҳонгир Қурбонбоев, Акмал Олимов (Худойберди Ҳолиқов), Ислом Кенжабоев, Дилшод Хушбаков.