Расмий хабар: "Хоразм" Суперлигада ўйнайди, фақат... Янгиликлар
Расмий хабар: "Хоразм" Суперлигада ўйнайди, фақат...
Клуб бош ҳомийси 2025 йилги харажатлар сметасини тасдиқлади ва смета ЎФA рўйхатидан ўтказилди.
Шунингдек, "Хоразм" вилояти ҳокими Жўрабек Раҳимов клубни Суперлигада қўллаб-қувватлаш юзасидан расмий кафолат берди.
"Хоразм" сўнгги бор 2010 йилги мавсумни элитада ўтказган бўлиб, шундан буён нуфузи жиҳатдан иккинчи рақамли лигада иштирок етиб келаётганди. Клуб ўтган мавсумни Про-лигада 6-ўринда якунлаган бўлса-да, ОФК лицензиясига ега чиққан. Мазкур ҳаракат унга Суперлига эшикларини очди.
Aввалроқ "Металлург" ва "Олимпик" Суперлиганинг 16-жамоаси бўлиш имкониятидан воз кечганди. "Хоразм" эса Лига томонидан белгиланган дедлайн давомида талабни бажаришга еришди.
Aввалроқ маълум қилинганидек, "Хоразм"даги стадион Суперлига талабларига жавоб бермаслигидан келиб чиқиб, клуб элитадаги рақибларини нейтрал майдонда қабул қилади. Aйни вақтда Хоразмдаги стадион чими қандай турда бўлиши масаласи ЎФA билан муҳокама қилинмоқда. Бу масалада қандай келишувга эришилгани ва "Хоразм" унга қадар қайси стадиондан фойдаланиши масаласида кейинроқ хабар берилади.