“Металлург” таркибидаги янгилар “тасдиқдан” ўтди Янгиликлар
“Металлург” таркибидаги янгилар “тасдиқдан” ўтди
Кеча Ўзбекистон футбол федерацияси Профессионал футбол лигасида “Металлург” футбол клуби давралар оралиғидаги трансферлар ойнасидан унумли фойдаланган ҳолда янги ўйинчиларини расман тасдиқдан ўтказди.
Унга кўра иккинчи даврадан эътиборан бекободликлар таркибида олти нафар янги ўйинчи тўп сурадиган бўлди. Янги ўйинчилардан икки нафари бекободликлар учун бегона эмас. Ҳужумчи Зоҳид Абдуллаев (фотода) узоқ йиллар “Металлург” шарафини ҳимоя этган, жамоанинг тўпурар ҳужумчиларидан бири бўлган. Шунингдек, иқтидорли ярим ҳимоячи Жавлон Мирабдуллаев ҳам бекобод футболи тарбияланувчиси. Аввалига “Андижон”да, кейин “Бунёдкор”да ўйнаган Жавлон Мирабдуллаев 2014 йилги мавсумнинг иккинчи ярмини “Металлург” таркибида ўтказади.
Зоҳид Абдуллаевдан ташқари Фарғонанинг “Нефтчи” жамоасидан бекободликлар сафига ярим ҳимоячи Маъруф Муродов ҳам келиб қўшилди. Вилоят биринчилигида ўйнаган Азизхон Ибрагимов ҳам “Металлург”нинг асосий таркиб ўйинчиларидан бирига айланиш учун ҳаракат қилади. Таркиб яна икки нафар ёш ўйинчилар билан бойиди. Суннат Эрматов Тошкент темирйўлчилари таркибидан “Металлург”га келиб қўшилган бўлса, Дониёр Жўраев клубнинг болалар ва ўсмирлар олимпия заҳиралари спорт мактаби тарбияланувчисидир.
Ўз навбатида “Металлург” 6 нафар ўйинчи билан хайрлашди. Булар Сардорбек Соибов, Мурод Тўйчибоев, Константин Петров, Бенуми Абдунабиев, Мансурбек Махсудов ва Равшанбек Ягудин.
Қуйида “Металлург” таркибига келиб қўшилган янги футболчилар ҳақида батафсил маълумот берилмоқда: