Сурхондарёда сафари якунланди ёхуд Одил Аҳмедов катта футболга қайтган ўйиндан ГАЛЕРЕЯ Янгиликлар
Сурхондарёда сафари якунланди ёхуд Одил Аҳмедов катта футболга қайтган ўйиндан ГАЛЕРЕЯ
5 май санасида бошланган Сурхондарё вилоятида ўзбек футболининг 110 йиллигига бағишланган тадбирлар бўлиб ўтди.
Сурхондарёда ўзбек футболининг 110 йиллигига бағишланган тадбирдан ГАЛЕРЕЯ
Куннинг иккинчи қисмида Сурхондарё вилояти ҳокимлигида ўзбек футболининг 110 йиллигига бағишланган учрашув бўлиб ўтди. Унда Сурхондарё вилоят ҳокими, вилоят футбол ассоциацияси президенти Тўра Боболов, ЎФА вице-президенти Одил Аҳмедов ва ўзбек футболи фахрийлари иштирок этишди.
Учрашувда Тўра Боболов вилоятда футбол ривожи йўлида амалга оширилган ишлар ва бўлажак режалар билан ўртоқлашди.
Учрашув сўнгида Сурхондарё вилояти ҳокими Тўра Боболовга “Ўзбекистон футболи ривожига қўшган ҳиссаси учун” кўкрак нишони топширилди. Бундан ташқари, бир қатор фахрийларга эсдалик совғалари улашилди.
Сўнгра "Сурхон" марказий стадионида ўзбек футболи фахрийлари ўртасида футбол учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувдан олдин ЎФА вице-президенти Одил Аҳмедов ва ЎФА Фахрийлар кенгаши раиси Тўлаган Исоқов барчани ўзбек футболининг 110 йиллиги билан табриклаб, Сурхон ўлкасининг ўзбек футболига қўшган улкан ҳиссасини таъкидлаб ўтишди. Шундан сўнг ЎФА томонидан бир қатор футбол фахрийлари тақдирланди. Уларга кўкрак нишонлари ва эсдалик совғалар топширилди.
Ўртоқлик баҳсида томонлар 5:5 ҳисобидаги дурангни қайд этишди.
Шу билан Сурхондарё вилоятидаги ўзбек футболининг 110 йиллик байрам тадбирлари ўз якунига етди.