Хави: "Кунде борасидаги ҳолат мени ташвишга солмоқда" Янгиликлар
Хави: "Кунде борасидаги ҳолат мени ташвишга солмоқда"
"Барселона" бош мураббийи Хави ЛаЛига доирасида "Реал Сосьедад"га қарши ўйин якунлари ҳақида гапирди.
"Бу стадионда ғалабага эришиш осон эмас. Бу бизга катта куч берадиган муҳим ғалаба бўлди. Ўзимизга ишонишимиз, ишлашда давом этишимиз, асосийси ўйинни кучайтириш борасида ривожланишимиз керак. Умуман олганда яхши ўйин ўтказдик, деб ҳисоблайман.
Қўрқмасдан ҳаракат қилдик, бироқ ўйинни ўқий олишимиз керак. "Райо Вальекано"га қарши ўйиндан кейин муваффақиятга эришиш осон бўлгани йўқ.
Кетган футболчилар борасидаги ҳолат мени ташвишга солмаяпти. Барча ўз тақдирини ўзи ҳал қилди. Фақатгина Кунденинг ҳолати мени ташвишга солмоқда. Балки у бугун таркибда ўйнаган бўларди.
Мени нотўғри тушунманг, аммо клуб раҳбарияти жуда катта ишларни олиб бормоқда. Бироқ биз футболчиларни майдонга тушириш учун олиб келяпмиз. Футболчиларнинг ўзи ҳам буни тушуниб турибди. Келинг, кутамиз. Бу борада олдинга қадам ташлашимиз керак", - деди Хави.