"Сўғдиёна": Тақдимот маросими ўтказилди Янгиликлар
"Сўғдиёна": Тақдимот маросими ўтказилди
Тадбир жамоа қароргоҳида бўлиб ўтди.
Тадбирнинг дастлабки қисмида Жиззах вилояти футбол федерацияси вице-президенти Эргаш Ўринов сўз олиб, барчани миллий чемпионатимизнинг бошланаётганлиги билан табриклади ва омад тилади. Жамоа бош мураббийи Даврон Файзиев қишки йиғинлар ва жамоа олдига қўйилган вазифалар ҳақида қисқача тўхталиб ўтди. Шундан сўнг жамоага таклиф этилган футболчилар таништирилиб, уларга мавсумда ҳаракат қиладиган рақамлари туширилган либослар тақдим этилди. Жамоанинг асосий дарвозабони Михаил Наумов (“Насаф” жамоасидан таклиф этилган) — 1, иккинчи дарвозабон Михаил Спиридонов – 31 (“НБУ-Осиё”), ҳимоячилар Акбар Саттаев – 5 (“Навбаҳор), Сайдулло Рахматов – 22 (“Нефтчи”), яримҳимочилар Элёр Жаҳонов – 13 (“Навбаҳор”), Музаффар Музаффаров – 17 (“Нефтчи”), Санжар Риҳсибоев – 28 (“Бунёдкор”), Муқим Тошматов – 40 (“Шўртан”), Азатов Ал-Саламу – 37, ҳужумчи Анвар Ражабов – 9 (“Бухоро”) рақамларда тўп суришадиган бўлди.
Тадбирнинг иккинчи қисмида Э.Ўринов ва Д.Файзиевлар ОАВ вакиллари томонидан берилган саволларга жавоблар беришди. Савол-жавоблар давомида асосан “Сўғдиёна”нинг олдинги мавқеини тиклаш, жамоа академиясини очиш ва уни тўғри йўлга қўйиш, молиявий аҳвол, янги стадион, ушбу масумда жамоа олдига қўйилган вазифалар ҳақида кўпроқ муҳокамалар бўлди.
Қуйида ушбу тадбирдаги фотолавҳалар билан танишишингиз мумкин.
Рейтинг: