Нўъмон Ҳасанов: "Бу ғалаба мухлисларимиз учун" Янгиликлар
Нўъмон Ҳасанов: "Бу ғалаба мухлисларимиз учун"
"Пахтакор" ҳамда "Андижон" жамоалари ўртасидаги учрашувидан сўнг ташкил этилган матбуот анжуманининг иккинчи қисмида "шерлар" бош мураббийи Нўъмон Ҳасанов иштирок этди.
"Андижон" жамоасига яхши баҳо берган бўлардим. Уларга кейинги ўйинларда омад тилайман. Йигитларимиз меҳнат қилишди ва ҳақли ғалабага эришишди. Бу ғалаба мухлислар учун", - дейди Нўъмон Ҳасанов.
"Ҳимояга ўтиб олиш режада йўқ эди, шунчаки бу футбол. Рақиб сафида Йованович тушди. Шу боис ҳимояни кучайтирдик. Аднан Ораховац "Ал Ҳилол"га қарши баҳсда хатоларга йўл қўйгани учун бугун Азим Аҳмедовни майдонга тушурдим. Гол ўтказилган вазиятда Аҳмедов хато йўл қўйди? Буни видеода кўриб кейин таҳлил қилиб чиқаман. Азим Аднанга қараганда тезроқ, шу боис уни танладим".
"Бугун эрталаб икки ҳужумчи билан ўйнаш ҳақида ўйлаб кўргандим. Суҳроб ва Игорни бирга тушурмоқчи эдим. Бироқ таваккалга бормадим. Кейинги баҳсларда икки ҳужумчи билан ўйнашимиз мумкин".
"Саудия Арабистонидаги ўйиннинг биринчи бўлимидан кейин нима бўлди? Биргина хато туфайли кетма-кет голлар ўтказиб юбордик. Иккинчи бўлим билан ва биринчи бўлим ўртасида катта фарқ бўлди. Шу боис ўша ўйинда кўпо хато қилган баъзи футболчиларни хатто майдонга ҳам туширмадим".
"Бугун менимча кўп вазиятлар яратдик. 2:0 бўлиб турганида Сергеев бирга бир вазиятдан тўп кирита олмади. Бундан ташқари охирида йигитларим бироз бўшашиб қолишди", - дейди "шерлар" устози.