18:01"Шўртан" учта трансферни амалга оширди  0 17:39"Ланс" "Челси" собиқ ҳимоячиси билан битим тузди. У Ҳусановга рақобатчи бўлади  1 17:15Тер Штеген – "Барса"да сардорлик учун асосий номзод  0 16:48"Хоразм" бир қатор футболчиларни сафига қўшиб олди  2 16:28"Манчестер Сити" янги мавсум учун захира либосини тақдим этди  1 15:59ФИФА Олимпиада ўйинларидаги воқеаларни текшириш учун эксперт тайинлади  0 15:34Тимур Кападзе: "Мисрнинг кучли томонлари ва имкониятларини яхши биламиз"  9 15:12Иброҳимҳалил ОТЖ лагерини тарк этди, унинг ўрнига бошқа ўйинчини қўшиш мумкинми? Кападзе жавоб берди  25 14:59"Манчестер Юнайтед" Уан-Биссакани Дюмфрисга алмаштирмоқчи  4 14:37Париж-2024. Ўзбекистон Мисрга қарши қандай либосда майдонга тушиши маълум  9 14:15АПЛ клублари "Лион" ҳимоячисига даъвогар  1 13:50Симонс "Лейпциг" ва "Бавария"дан бирини танлади  1 13:23"Арсенал" Евро-2024'да ёрқин ўйин кўрсатган ярим ҳимоячининг трансфери борасида музокаралар ўтказмоқда  1 12:57"Ньюкасл" ҳимоячиси Саудия Арабистони чемпионатига ўтиши мумкин  1 12:29Расман: "Комо" ироқлик иқтидор билан шартнома имзолади  1

Суперлига. "Насаф" разгромил "Кызылкум" Новости

Суперлига. "Насаф" разгромил "Кызылкум"

Завершилась встреча в рамках 25-тура Суперлиги "Насаф" – "Кызылкум".

Матч "Насаф" - "Кызылкум" не был показан в прямом эфире. Трансляция матча запланирована в записи на завтра, 3 октября в 11:00 на телеканале СПОРТ.

Лишь на 29-минуте Максуд Каримов, после подачи с углового, открыл счет в матче - 1:0.

На 35-минуте Бобир Абдухоликов принимает пас от Ислома Рашидхонова и забивает второй мяч - 2:0.

На 54-минуте встречи примерно с 18 метров Бобуру Давлатову удается забить третий гол в ворота "Кызылкума" - 3:0.

На 60-минуте Неманья Йованович дает пас Артуру Геворкяну, и тот забивает первый гол своей команды в матче - 3:1.

80-минута. Бобир Абдихоликов записывает в свой актив дубль - 4:1.

Спустя две минуты Шерали Жураев остановил Ислома Кенжабоева, когда тот почти вышел один на один с вратарем, за что получил красную карточку

И наконец на 90-минуте после паса Самандара Шодмонова с левого фланга, Хумоюн Абдуалимов без особоых усилий забивает гол с близкого расстояния - 4:2.

Суперлига, 25-тур
20:00 - "Насаф" - "Кызылкум"
Судьи:
Равшан Эрматов, Абдухамидулло Расулов, Жахонгир Саидов, Шухрат Ражабов
Инспектор:  Радик Серазитдинов
Комиссар: Бобур Хайдаров

Голы: Максуд Каримов 29, - 1:0. Бобир Абдихоликов 35, - 2:0 (Ислом Рашидхонов). Бобур Давлатов 54, - 3:0. Артур Геворкян 60, - 3:1 (Неманья Йованович). Бобир Абдихоликов 80, - 4:1. Хумоюн Абдуалимов 90, - 4:2.

“Насаф”: 35.Санжар Кувватов, 4.Максуд Каримов (с), 5.Голиб Гайбуллаев, 7.Одилжон Хамробеков, 10.Бобир Абдухоликов, 14.Шароф Мухитдинов, 15.Дилшод Саитов, 18.Бобир Давлатов, 27.Ислом Рашидхонов, 31.Сайдулло Рахматов, 92.Умарбек Эшмуродов.
Запасные игроки: 1.Умиджон Эргашев, 2.Сардор Саъдуллаев, 3.Илхомжон Алижонов, 9.Амиржон Сафаров, 20.Ислом Кенжабоев, 28.Хуршидбек Мухторов, 38.Акмал Мозговой, 49.Ойбек Бозоров, 52.Шерзод Темиров.

“Кызылкум”: 77.Егений Черемисин, 4.Эркин Бойдуллаев (с), 8.Акмал Рустамов, 14.Файзулло Камбаров, 17.Артур Геворкян, 21.Мухсинжон Убайдуллаев, 23.Шерали Жураев, 30.Элгуджа Григалашвили, 50.Элдор Бойматов, 84.Неманья Йованович, 91.Салим Мустафоев.
Запасные игроки1.Эркин Жабборов, 5.Георгий Квесиешвилли, 6.Сухроб Ярашев, 9.Хумоюн Абдуалимов, 10.Алишер Саноев, 18.Самандар Шодмонов, 44.Миржалол Косимов, 98.Бекзод Ганижонов.

Удаление: Шерали Жураев.