08:26Ҳусайн Норчаев олимпиада олдидан ФИФА тайёргарлик, режалар ва мақсадлар ҳақида катта интервью берди  0 08:01ESPN нашри ХХI асрнинг энг яхши футболчилар рейтингини тузиб чиқди  6 07:21Тарих ёзишда давом этамиз! Бугун Ўзбекистон ОТЖ Олимпия ўйинларида дебют баҳсида майдонга тушади  14 00:47Чалобага АПЛнинг уч клуби қизиқиш билдирмоқда  1 00:30"Барселона" Мексика терма жамоаси мураббийлар штабига қўшилган Маркес учун 2 миллион евро олди  1 00:03"Милан" ҳимоячиси Бельгияга йўл олди  1 23:46"Реал Мадрид" бошқа ҳеч кимни сотиб олишни режалаштирмаяпти  3 23:29"Челси"ни 12 нафар футболчи тарк этиши мумкин - барча номлар маълум  3 23:12Туркия. Турғунбоевнинг ягона голи "Сивасспор"га ўртоқлик ўйинида ғалаба тақдим этди  3 22:55Ўртоқлик ўйини. "Арал" Суперлига жамоасини мағлуб этди  5 22:27Венесуэлада ВАР томонидан белгиланган офсайд чизиғи муҳокамаларга сабаб бўлди  15 22:00"Челси" Сарр билан шартномани бекор қилди. Футболчи эркин агент сифатида "Ланс"га йўл олади  2 21:43"Футбол бола тилидан" лойиҳаси давом этади. Меҳмонимиз — 9 ёшли Диёрбек Равшанов  0 21:21Шерзод Эсанов “Андижон” мухлислари билан хайрлашди  11 21:02Испания ОТЖ бош мураббийи: "Бор эътиборимизни Ўзбекистонга қарши ўйинга қаратганмиз"  22

Суперлига. "Андижан" сыграл вничью с "Динамо" Новости

Суперлига. "Андижан" сыграл вничью с "Динамо"

Завершилась встреча 7-тура Суперлиги Узбекистана, где встретились "Андижан" - "Динамо".

Счет матча открылся довольно быстро и этот гол забили не хозяева поля. На 6-ой минуте Шохрух Абдурахмонов со штрафного поразил ворота соперника - 0:1. Гости даже не успели порадоваться и уже на 16-ой минуте Аброр Хусинов восстановил равновесие. На 45+2 минуте Шахзодбек Убайдуллаев забил гол и вывел свою команду вперед - 2:1. Но в 87-ой минуте второго тайма Миркомил Локаев забил гол левой ногой и матч закончился ничьей.

АНДИЖАН – ДИНАМО 2:2

5 мая 2019 год. Андижан. Стадион "Соглом Авлод". 17:20
Судьи:
Вадим Агишев, Обид Жумаев, Рустам Самандаров, Абдурашид Худойберганов
Инспектор: Бахтиёр Намозов
Комиссар: Шерзод Ражабов

Голы: Шохрух Абдурахмонов 6, - 0:1. Аброр Хусинов 16, - 1:1 (Абдуллох Олимов). Шахзодбек Убайдуллаев 45+2, - 3:1 (Рузимбой Ахмедов), Миркомил Локаев 87, - 2:2.

"Андижан": Руслан Матниязов, Бобуржон Аманов, Ойбек Киличев, Фарход Бекмуратов, Шахзодбек Убайдуллаев (Сардор Сулаймонов, 62), Абдуллох Олимов (Хушнудбек Авилов, 68), Дилшод Рахматуллаев (Асрор Гофуров, 10), Илдар Маматказин, Рузимбой Ахмедов, Аброр Хусинов, Бобуржон Акбаров
Запасные: Виталий Мирний, Фарход Мирахматов, Иброхим Отахонов, Темур Исмоилов, Дониёр Исмоилов, Радосав Алексич,

"Динамо":
Ботирали Эргашев, Миркомил Локаев, Жасур Азимов, Кадамбой Нурметов (Вохид Шодиев, 64), Бобур Косимов, Отабек Нарзуллаев (Низомжон Норов, 54), Сирож Хамроев, Сардор Эминов (Санжар Баратов, 74), Жасур Уринов, Ихтиёр Тошпулатов, Шохрух Абдурахмонов

Запасные: Шохрух Эшбутаев, Аваз Агалиев, Дамир Темиров, Обиджон Хакимов, Максимилиан Фомин, Дилмурод Каримов

Шохрух Абдурахмонов - 6', Миркомил Локаев - 87'

45'
90'
10'  Дильшод Рахматуллаев (Асрор Гафуров)
16'  Аброр Хусинов
16'  Абдулло Олимов
38'  Рузимбай Ахмедов
45'  Шахзод Убайдуллаев
45'  Рузимбай Ахмедов
6'  Шохрух Абдурахмонов
52'  Кадамбой Нурметов
87'  Миркомил Локаев