"Жорий мавсумнинг иккинчи қисмига пухта тайёрланишни режалаштирган "Андижон" жамоамизнинг нафақат асосий таркибида, балки Максим Шацких бошчилигидаги мураббийлар штабида ҳам айрим ўзгаришлар юз бермоқда.
Жумладан, "Андижон"да дарвозабонлар мураббийи сифатида Никита Шквирин иш бошлади. Бунгача жамоамизда дарвозабонлар мураббийи вазифасида фаолият олиб борган Қобилжон Олимжонов "Андижон" U21 да ишини давом эттиради.
Маълумот учун, Никита Игоревич Шквирин 1991 йилнинг 23 июнь куни Тошкентда таваллуд топган. У ўзбек футболи афсоналаридан бири Игор Шквириннинг фарзанди бўлиб, футболчилик фаолияти мобайнида ОКМК ва "Қизилқум" клублари шарафини ҳимоя қилган.
Никита Игоревич дарвозабонлар мураббийи вазифасида 2019-2022 йиллари Россиянинг "Химки" клуби академиясида фаолият олиб борган. 2022-2024 йилги мавсум мобайнида «Пахтакор»да ишлаган. Бунгача эса Никита Шквирин "Рубин" клуби академиясида дарвозабонлар мураббийи ролида ишлаб келган.
Никита Игоревич, "Андижон"нинг аҳил оиласига хуш келибсиз!", — дейилади андижонликлар хабарида.