Рўзиқул Бердиев: "Ҳали олдимиздаги вазифа бажарилмади"
Ўйиндан кейинги матбуот анжуманида дастлаб “Насаф” устози Рўзиқул Бердиев ва учрашувнинг энг яхши ўйинчиси Артур Геворкян иштирок этишди.
- Раҳмат табрик учун. Ютганимиздан хурсандмиз Аммо ҳали олдимиздаги вазифа бажарилмади. Гуруҳдан чиқиш учун ҳаракат қиламиз. Биринчи таймда улар жуда яхши ўйнашди ва яхши имкониятлар эга бўлишди. Иккинчи бўлимда қарши ҳужумда бизда имконият бўлишини билардик ва яратилган имкониятдан самарали фойдалана олдик. Омад биз томонда бўлди", - деб гап бошлади Бердиев.
-“Насаф” бугун хар доимгидек кучли кўринмади. Лекин яратилган 4 та имкониятдан самарали фойдаланди...
-Саволни тушундим. Ёмон ўйнасак ҳам очко олсак шу энг муҳими. Ҳақиқатан ҳам ташаббус ва имконият мезбонларда бўлди. Лекин биз уч очко олдик. ОЧЛда энг муҳими шу. Биринчи вазифамиз гуруҳдан чиқиш. Албатта ўйинимизни янада кучайтиришга ҳаракат қиламиз.
-Статисткага қарайдиган бўлсак, мезбонлар барча томонлама устидан бўлишди. “Насаф” ғалабага ҳақли эришдими?
-Биз ғалаба қозонган бўлсакда, ҳали кейинги босқичга чиқмадик. Бугунги ўйинда статистика мезбонлар фойдасига бўлсада, энг муҳими биз натижага эриша олдик.
-Меҳмондўстлик ҳақида нима дея оласиз? Бугунги об-ҳаво ўйинга қанчалик таъсир қилди?
-Табризга иккинчи марта келишим. Одамлар ҳам меҳрибон, футбол билан яшашади. Ютқазса қўллаб-қувватлашади. Бизниям яхши кутиб олишди. Об-ҳаво кечагидан бугун озроқ яхшироқ эди. Тўғри бугун ҳам шамол эсда қайсидир ҳолатда бу икки томонга ҳам қийинчилик туғдирди.