Ўзбекистон ёшлар терма жамоасининг Арманистонга учиб кетган таркиби
Ўзбекистон U-19 ёшлар терма жамоаси 9 июнь куни навбатдаги йиғинини ўтказиш учун Арманистон пойтахти Ереванга учиб кетди.
1995 ва ундан кейинги йилларда туғилган Ўзбекистон U-19 ёшлар терма жамоаси 12 ва 14 июнь кунлари Ереванда Арманистон U-19 ёшлар терма жамоасига қарши иккита ўртоқлик учрашувини ўтказиши ҳақида аввалроқ маълумот берган эдик.
Йиғинда иштирок этадиган футболчилар рўйхати:
Д.Ҳамроев, С.Каримов, А.Комилов, О.Ҳамробеков, Д.Турсунов, И.Абдуллаев, О.Шукуров, Ф.Абдусалимов, Ж.Болтабоев, Ж.Соҳибов, Ж.Сидиқов, Ҳ.Ғиёсов, Ж.Хошимов, М.Касимов, А.Сидиров, Э.Шомуродов, Д.Ҳамдамов, Х.Агзамов, З.Ўринбоев.
Мураббийлар: Дмитрий Ким, Илҳом Мўминжонов, Марат Галимов.
Маъмур: Виталий Жалилов.
Делегация раҳбари: Ботир Каримжонов.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон U-19 ёшлар терма жамоаси октябрь ойида Мьянмада ташкил этиладиган ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати баҳсларига тайёргарлик кўрмоқда.
Мусобақа финал босқичида Ўзбекистоннинг ёш футболчилари «В» гуруҳида Австралия, БАА ва индонезиялик тенгқурларига қарши баҳс олиб боради.